Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Hantalli ve Divan Tahtani köyleri PYD/PKK’dan temizlendi

Hantalli ve Divan Tahtani köyleri PYD/PKK’dan temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) güney sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridorunun engellenmesi ve bölge halkının huzur ile istikrarını kalıcı hale getirmek amacıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 31’inci gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Savaş uçakları ve fırtına obüsleriyle terör hedefleri imha edilirken, TSK ve ÖSO birliklerinin bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

2 köy daha teröristlerden temizlendi

Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Racu beldesine bağlı Hantalli köyü ile güneybatısındaki Cinderes beldesine bağlı Divan Tahtani köyü, üs olarak kullanılan Beyyada noktası, Kila Tepesi ve Sattuf evleri köy altı yerleşimini YPG/PKK-DAEŞ’ten kurtardı. 

3 köy ve 2 tepe daha teröristlerden kurtarılmıştı

TSK ve ÖSO birlikleri Zeytin Dalı Harekatı’nın 31. gününde , Afrin’in İkidam, Şeltah ve Merseva köyleri ile Raco kırsalının batısındaki 687. tepesi ve Nebi Huri Tepesi’ni PYD/PKK’lı teröristlerden temizlemişti.

79 nokta örgütten temizlendi

Harekat kapsamında TSK ve ÖSO birlikleri, Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 52’si köy, 4’ü köy altı yerleşim ve 20’si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK’ya ait üs olmak üzere 78 noktayı örgütten kurtarmış oldu. 

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

“Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya Harab Summak ve Hantalli köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani ve Divan Tahtani köyleri ve onlara hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri, Sattuf evleri köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası; Şeran beldesinde Burseya Dağı, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya ve Nebi Huri Tepeleri.”