Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Harçlıklarıyla mama alarak barınaktaki köpekleri beslediler

Harçlıklarıyla mama alarak barınaktaki köpekleri beslediler

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Saadettin Ak Ortaokulundan yaklaşık 20 öğrenci, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir araya getirdikleri harçlıkları ile köpek maması alarak Bitlis Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Öğrenciler, barınakta ilgilendikleri köpekleri, aldıkları mamalarla besledi.

Bitlis Belediyesi Veteriner Hekimi Dilan Hisar, öğrencilere barınak ve köpekler hakkında bilgi verdi.

Saadettin Ak Ortaokulu rehber öğretmeni Mihraç Kulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla öğrencileriyle etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

Öğrencilerin çoğunun ilk kez bir hayvan rehabilitasyon merkezini gördüklerini anlatan Kulu, ‘Gündemde hayvanlara dair sık sık gördükleri olumsuz haberlerin yanında, bugün hayvanlarla bir aradalar. Onları kendi biriktirdikleri harçlıklarıyla beslemeleri anlamlı oldu. Her zaman şunu söylüyoruz, insanlar hayvanları tanıdıkça, sevdikçe doğaya karşı daha duyarlı olacaktır. Bu tür sosyal sorumluluk projelerimiz yıl boyunca sürecek.’ dedi.

8. sınıf öğrencisi Neclanur Kardaş ise son zamanlarda hayvanlara karşı yapılan eziyetlere dikkat çekmek istediklerini belirterek, ‘Arkadaşlarımızla harçlıklarımızı bir araya getirdik. Onlara mama alarak ziyarete geldik. Haberlerde görüyoruz, hayvanlara çok zulmediliyor. Onları korumayıp çok acı şeyler yapıyorlar. Biz de farkındalık oluşturmak için buraya geldik. Onları seviyoruz. Çok güzel bir gün oldu.’ diye konuştu.

Öğrencilerden Havin Sucuk da etkinlikten dolayı öğretmenlerine teşekkürlerini sunarak, hayvanları beslemekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: AA