Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hastalığını unutmak için açtığı iş yerinde kadınlara umut oldu

Hastalığını unutmak için açtığı iş yerinde kadınlara umut oldu

Yakalandığı vitiligo hastalığını unutmak için açtığı iş yerinde 25 kadına ücretsiz kurs vererek örgü örmeyi öğreten 48 yaşındaki Berna Akıncı, sipariş alarak para kazanmaya başlayan kursiyerlerinin mutluluğunu paylaşıyor.

Akıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deriye renk veren hücrelerin hasar görmesiyle pigment üretilmemesi sonucu oluşan vitiligo hastalığına yakalandıktan sonra psikolojik açıdan zor günler geçirdiğini, hastalığını unutmak için 6 yıl önce ip satışı yaptığı iş yerini açtığını söyledi.,

İş yerinde  müşterilerine ücretsiz örgü kursu veriyor

İş yerinde zamanla müşterilerine ücretsiz örgü kursu vermeye başladığını anlatan Akıncı, pek çok meslek grubundan kadınlarla geniş bir aile oluşturduklarını ifade etti.

İş yerinde iki grup halinde haftanın 3 günü gelen kadınların örgü örmeyiöğrendiğini söyleyen Akıncı, “Her şey müthiş ilerliyor. Bir yumak almak için iş yerime gelen ve tanıştıktan sonra buraya gelerek örgü örmeye başlayan kadınlar hem kendi ihtiyaçları için ilmek atıyor hem de bazıları bunu meslek haline getirip para kazanıyor. Buraya memuru, hemşiresi, polisi gelip hayatın yorgunluğunu unutmak için bir ilmek atıyor” dedi.

Etiketler