Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hastaya zırhlı araçlarla sağlık hizmeti

Hastaya zırhlı araçlarla sağlık hizmeti

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hikmet Selçuk Gedik, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak’ta sağlık hizmetlerinde bir aksama yaşanmadığını belirterek, “Burada bütün hizmetler en iyi şekilde hiçbir kesintiye uğramadan sürdürülüyor” dedi.
Gedik yaptığı açıklamada, göreve yeni atandığını, ilk incelemelerini Şırnak’ta gerçekleştirdiğini söyledi. Cizre Devlet Hastanesi’ne gittiğini, burada hem sağlık çalışanlarıyla hem de tedavi gören vatandaşlarla görüştüğünü dile getiren Gedik, bütün hizmetleri yerinde incelediğini dile getirdi. Gedik, devletin her türlü unsuru ve personeliyle Şırnak’ta hizmet verdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Şu anda Şırnak’ta 131 uzman doktorumuz, 34 pratisyen hekimimizle cansiperane şekilde sağlık hizmetlerini kesintisiz ve en üst düzeyde sürdürmeye devam ediyor. Cizre Devlet Hastanesinde doğumlar gerçekleştiriliyor, birçok hastamız geliyor. Hastalarımız bu hizmetleri en iyi şekilde almaya devam ediyor. Bunun yanı sıra kahraman askerimiz, polisimiz cansiperane şekilde orada çalışan bütün görevlilerimizin güvenliğini en iyi şekilde sağlıyor.”
Alınan tedbirleri ve verilen hizmetleri yerinde incelediğini ifade eden Gedik, “Burada bütün hizmetler en iyi şekilde hiçbir kesintiye uğramadan sürdürülüyor” diye konuştu. Şırnak Devlet Hastanesi’nde cuma günü 463 hastanın poliklinik başvurusu olduğunu, hastaların tedavilerinin en iyi şekilde yapıldığını aktaran Gedik, Cizre Devlet Hastanesi’nde de 70’in üzerinde hastanın acil servisten poliklinik hizmeti gördüğünü belirtti. Gedik, hastaların evlerinden alındığını, tedavilerinin ardından yeniden evlerine bırakıldığını ifade etti. Kronik hastaların tedavilerinde bir aksamanın yaşanmadığını vurgulayan Gedik, şunları söyledi:
“Maalesef terörist unsurların saldırıları devam ediyor; ancak güvenlik kurallarına uyulduğu sürece her şey gayet kontrol altında ve güvende. Biz bunu gördük. Hiçbir şekilde, bu noktada teminat veriyorum, hiçbir sıkıntı yok. Devletimiz burada her türlü güvenlik önlemini aldı. Biz lojistik anlamda, hastaların nakli gerekirse, bir üst seviye sağlık hizmetine ihtiyaç duyması durumunda da önlemlerimizi aldık. Hastalarımızdan bir üst seviye sağlık hizmetine ihtiyacı olması durumunda iki ambulans helikopterimiz, bir ambulans uçağımız 7 gün 24 saat hazır bir şekilde bekliyor.”

Etiketler