Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hava harekatlarında 49 terörist etkisiz hale getirildi

Hava harekatlarında 49 terörist etkisiz hale getirildi

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Hakkari bölgesinde tespit edilen terör örgütüne ait çok sayıda barınak, mağara ve silah mevzileri düzenlenen hava ve kara harekatı ile imha edildi. 

Operasyon kapsamında yapılan arazi aramasında teröristlerce kullanılan iki mağarada, bir el bombası, 120 elektrikli fünye, 26 bidon mazot, patlayıcı yapımında kullanılan tüp ve düzenekler, yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi. 

Lice’de hedefler tam isabetle vuruldu

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bölücü terör örgütü hedeflerine yönelik hava harekatında hedefler, tam isabetle imha edildi, 14 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. 

Siirt’teki operasyonda ise teröristlerin karargah olarak kullandığı sığınak ve barınaklar tespit edildi. Yapılan aramada, 200 adet 7,62 mm Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, biri büyük iki telsiz, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi. 

Tunceli Pülümür ve Şırnak Çukurca karayolları ile Şemdinli’de birer el yapımı patlayıcı bulunarak, yerlerinde imha edildi. 

Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Zap bölgelerinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen üç ayrı barınma alanındaki sığınak ve silah mevzileri hava harekatında tam isabetle imha edildi. Her iki bölgede 35 terörist etkisiz hale getirildi. 

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Ağrı Patnos’da, terör örgütüne eleman temin etmek, yardım ve yataklık suçundan 2 kişi gözaltına alındı. 

Etiketler