Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hazar Denizi’nde 8. işçinin cesedine ulaşıldı

Hazar Denizi’nde 8. işçinin cesedine ulaşıldı

Hazar Denizi’nde Azerbaycan’a ait Güneşli petrol yatağındaki 10. platformda çıkan yangın sırasında bindikleri bottan denize düşen işçilerden birinin daha cesedine ulaşılmasıyla kaybolan işçilerden 8’inin cesedi bulunmuş oldu.
Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Hazar Denizi’nin Türkmenistan’a ait bölümünde, bu ülkeye ait gemiler tarafından bir ceset bulundu.
Açıklamada, Türkmenistan kıyısından 65 kilometre uzakta bulunan cesedin gemiler tarafından alınarak Kiyanlı limanına götürüldüğü belirtildi.
Son vakayla, kaybolan işçilerden 8’inin cesedi bulunmuş oldu. Kayıp 21 işçinin bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Öte yandan, Olağanüstü Haller Bakanlığı’ndan yapılan bir başka açıklamada ise platformdaki yangının hala devam ettiği bildirildi.
Açıklamada, bakanlığa ait iki geminin yangının söndürülmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü belirtildi.
Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı, Güneşli petrol yatağı bünyesindeki 10. platformda 4 Aralık’ta gaz borusunun patlaması sonucu yangın çıktığını açıklamıştı. Yangın sırasında platformda bulunan 63 işçiden 33’ü kurtarılmış, 1 kişinin cesedine ulaşılmıştı.
Bindikleri botun halatının kopması sonucu denize düşen 29 işçi kaybolmuş, bu işçilerden de 6’sının cesedine ulaşılmıştı.
27 Aralık’ta ise işçilerden birinin daha cesedi yine Hazar Denizi’nin Türkmenistan’a ait bölümünde bulunmuştu.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!