Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

HDP Diyarbakır il binasına baskın: Çok sayıda gözaltı var

HDP Diyarbakır il binasına baskın: Çok sayıda gözaltı var

HDP Diyarbakır İl Başkanlığında, bölücü terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan için açlık grevinde bulunan eylemcilere polis müdahale etti. Çok sayıda eylemci gözaltına alındı.

AÇLIK GREVİNDEKİ BAZI KİŞİLER GÖZALTINA ALINDI

Terör örgütü PKK elebaşı, bebek katili Abdullah Öcalan ile görüştürülmediği iddiasıyla 8 Kasım’da tutuklu bulunduğu Diyarbakır Cezaevi’nde açlık grevine başlayan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek için HDP İl Başkanlığı’nda bazı kişiler, açlık grevine başladı.

Polis ekipleri, akşam saatlerinde açlık grevindeki kişilere yönelik operasyon düzenledi. Polislerin HDP İl Başkanlığı’na düzenlediği operasyonda açlık grevindeki bazı kişiler gözaltına alındı.

Öte yandan, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri, geçtiğimiz günlerde teröristbaşı Öcalan’a destek amacıyla iki günlük açlık grevinde bulunmuştu.

LEYLA GÜVEN VE SEBAHAT TUNCEL DE AÇIKLIK GREVİNDE

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik alçak paylaşımlarda bulunan HDP’li Leyla Güven de 31 Ocak’ta tutuklanmış ve 8 Kasım’da ‘süresiz’ açlık grevine başlamıştı.

Ayrıca, terör örgütü PKK’nın siyasi kanadına yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan Sebahat Tuncel de eli kanlı terör örgütünün elebaşı Apo için açlık grevine başlamıştı.