Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

HDP eli kanlı hainleri şirinlik muskasıyla pazarlıyor

Suat Vilgen
HDP eli kanlı hainleri şirinlik muskasıyla pazarlıyor

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde CHP ve İYİ Parti ile ittifak kurarak, eli kanlı hain terör örgütü PKK’nın sempazitanlarını hatta militanlarını belediye yönetimlerine taşıyan HDP, bir yandan da terör propagandasına devam ediyor.

Terör örgütü ile organik bağını kesmeye yanaşmayan, bununla birlikte terörist başı Abdullah Öcalan’a her fırsatta bağlılık yeminlerini tekrarlayan Kandil’in partisi, sosyal medya hesaplarından faşist PKK’nın, öldürmekten zevk alan, lanetlenmiş sürüsünün hikayelerini paylaşıyor.

“FAŞİST PKK’NIN YÜZLERCE İĞRENÇ HİKAYESİNDEN BİRİ”

Bu iğrenç hikayelerden birinin baş aktörü ise Erdal Polat. “Kim bu Erdal Polat?” diye soranlar için kısaca anlatalım:
Tarih: 3 Ocak 2008. Türkiye Diyarbakır’dan gelen acı bir haberle sarsılıyor. Bir dersanenin yanı başında bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 7 vatandaş şehit olurken, bazıları ağır olmak üzere 68 kişi de yaralanıyor. Üstelik vefat edenlerden 6’sı hayatının baharında öğrenciler olduğu açıklanıyor. Olayda ayrıca 5 araç yanarak kullanılamaz hale gelirken, 25 araç, 5 apartman ve 14 işyerinde de maddi hasar meydana geliyor.

 

HÜCRE EVİNDE PATLAYACILARLA YAKALANDI

Olayın ardından başlatılan soruşturmada saldırıyı gerçekleştiren kişinin terör örgütünün azılı katillerinden Erdal Polat olduğu anlaşılıyor. Bombacı Polat, Lice kırsalına dönmek üzereyken yakınlarının evinde kendisine yardım ve yataklık eden 6 kişiyle birlikte yakalanıyor. Evde kilolarca amonyum nitrat, A4 ve C4 plastik patlayıcılar ve bomba yapımında kullanılan diğer malzemeyle düzenekler de ele geçiriliyor.

Erdal Polat’ın terör örgütü PKK’nın kamlarında çekilmiş bir fotoğrafı.

HER ŞEYİ İTİRAF ETMİŞTİ

Polat emniyetteki ilk ifadesinde suçunu hafifletmek için “Amacım bu insanlara zarar vermek değildi. Sınır ötesi operasyonların durdurulması için bir gözdağı vermek için yaptık. Bu kadar büyük bir patlama olacağını tahmin etmemiştim” ifadesini kullanıyor. Bunun yanında Polat, sorgusunda cezaevinden çıktıktan sonra Irak’taki PKK kamplarına giderek bomba eğitimi gördüğünü, eylem için örgüt tarafından Diyarbakır’a gönderildiğini bir bir anlatıyor. Ayrıca ifadesinde otomobile bombayı nasıl yerleştirdiğini, nasıl getirip dershanenin önüne park ettiğini, cep telefonu düzeneğiyle nasıl infilak ettirdiğini de kroki üzerinde detaylarıyla belirtiyor.

9 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Ancak iş yargılamaya gelince Polat ifadelerini bir anda unutuyor. “Biji Serok Apo” sloganlarıyla çıktığı mahkemede suçunu inkara yatıyor. Ama bu manevrası kendisini kurtarmaya yetmiyor. Mahkeme olaydan yaklaşık 1 yıl sonra verdiği kararla bombacı haine ülke birliği ve bütünlüğünü bozmak, 1’i korucu, 7’si sivil 8 kişinin ölümüne neden olmak suçundan 9 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıyor.

İşte HDP, şimdilerde terörist başı Apo için cezaevlerinde sözüm ona açlık grevi yapan bu ve bunun gibi birçok haini “direnişçi” süsü vererek topluma mazlum diye pazarlamaya çalışıyor.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri