Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

HDP emriyle ölüm tehdidi!

Çocukları dağa kaçırıldığı için HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Biçer ailesi, HDP Bağlar İlçe Gençlik Kolları üyesi 3 kişinin, eylemlerini sonlandırmaları için uzun namlulu silahla kendilerini tehdit ettiğini bildirdi.

HDP emriyle ölüm tehdidi!

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakırlı annelerin, 3 Eylül’de HDP İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi devam ediyor.

Baba Mustafa Biçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece yayınına katıldıkları bir televizyon programının ardından dönüşte, evlerinin önünde HDP Bağlar İlçe Gençlik Kolları’ndan olduklarını ileri süren 3 kişinin kafalarına uzun namlulu silah dayadığını belirterek, “HDP İl binası önündeki oturma eylemini sonlandırmamız için tehdit ettiler. Bize ‘HDP binasına giderseniz önce evladınızı sonra da sizi öldüreceğiz. Oraya gitmeyeceksiniz, katılmayacaksınız’ dediler. Ayrıca, ‘Orada evladınız mücadele ediyor. Görüntüleri görse kendi kafasına sıkar’ dediler” diye konuştu.

“Gençler uyanın artık!”

Biçer, çocuklarına kavuşmak için HDP il binası önündeki eylemi sürdürdüklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Evlatlarımızın bize verilmesini istiyoruz. Benim zoruma giden, bizim, evlatlarımız tarafından öldürülmemizdir. Yüce Rabbimiz bize belli bir ömür vermiş. Kendi evlatlarımızı bize karşı kullanıyorlar. Ben Allah’tan başka kimseden korkmuyorum. Kopan ciğerimi yerine koymalarını, bir tek evladımı istiyorum.”

Kendilerini tehdit eden HDP Gençlik Kolları üyelerinin de kandırıldığını dile getiren Biçer, şunları kaydetti:

“O gençlik kollarındaki de benim evladımdır. Gençler uyanın artık. O öldürdüğünüz, tehdit ettiğiniz kişi ananız ve babanızdır. Biz sizler için buradayız. Annenizin ciğeri yanmasın diye buradayız. Biz Allah’tan başka kimseden korkmuyoruz. Yüce Rabbim vermiş bu canı, sen alamazsın. Senden gelen kurşunu yüce Rabbim başka yere yönlendirir. Bu tehditler, HDP’lilerin emriyle yapılıyor. Kendi evlatlarımızı bize karşı kullanıyorlar.”

Bu arada, Diyarbakır’da evlatları için eylem yapan ailelerin sayısı 15’e yükseldi.

Ayten ve Şadin Elhaman, iki sene önce 19 yaşındayken kaybolan çocukları Bayram için oturma eylemine başladı.

Fırında çalışan Bayram Elhaman, bir sabah işe gitmek üzere evden ayrıldı ve bir daha geri dönmedi. Elhaman ailesi, oğlunun PKK tarafından kandırılarak ya da kaçırılarak örgüte götürüldüğüne inanıyor.

Öte yandan, ailelere hakaret eden 1 kişi gözaltına alındı.

Gazetecilerden destek

İstanbul ve Ankara’dan Diyarbakır’a gelen ve aralarında Diriliş Postası Gazetesi yazarı Betül Soysal Bozdağan’ın da bulunduğu kadın gazeteci ve yazarlar, çocukları PKK tarafından kaçırılan annelere destek verdi.

Kadın gazeteciler, HDP Diyarbakır il binası önünde bekleyen anneleri ziyaret etti.

Çocuklarını bölücü terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak isteyen annelerle birlikte HDP binasının önünde oturan gazeteciler, mağdur annelerle sohbet etti. PKK’nın kaçırdığı çocuklarını kurtarmak için oturma eylemi yapan annelere destek verdiklerini belirten gazeteciler, annelerin sesinin duyulması gerektiğini ifade etti.

Bölgeye giden Diriliş Postası Gazetesi yazarı Betül Soysal Bozdoğan, bütün baskı ve tehditlere rağmen teröre karşı kutlu bir direniş gerçekleştiren Diyarbakırlı annelere hem destek verdi, hem dertlerini dinledi...
Bölgeye giden Diriliş Postası Gazetesi yazarı Betül Soysal Bozdoğan (solda), bütün baskı ve tehditlere rağmen teröre karşı kutlu bir direniş gerçekleştiren Diyarbakırlı annelere hem destek verdi, hem dertlerini dinledi…

 

İstanbul'dan bölgeye giden kadın gazeteciler heyeti Diyarbakırlı annelerin teröre karşı direnişine destek verdi. Heyette Diriliş Postası Gazetesi yazarı Betül Soysal Bozdoğan'ın da bulunduğu heyette, Halime Kökçe, Fadime Özkan da yer aldı.

İstanbul’dan bölgeye giden kadın gazeteciler heyeti Diyarbakırlı annelerin teröre karşı direnişine destek verdi. Diriliş Postası Gazetesi yazarı Betül Soysal Bozdoğan’ın da bulunduğu heyette, Halime Kökçe, Fadime Özkan da yer aldı.