Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

HDP’li 3 vekilin cezası onandı, CHP’liler çıldırdı!

HDP’li 3 vekilin cezası onandı, CHP’liler çıldırdı!

Dün, Selahattin Demirtaş ve HDP eski Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken ve HDP eski Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan aldıkları ceza onandı. Bu karar ilk tepki Kandil’in partisi HDP’den geldi.

Ardından, 24 Haziran seçimlerinde HDP’ye destek veren CHP de yaptığı açıklamayla karara tepki gösterdi.

CHP’li Engin Altay, Meclis’te yaptığı açıklamada, şu skandal ifadeleri kullandı:

“Biraz önce mevkidaşımın Genel Kurul’a sunduğu hususla ilgili ben de bir yasama organı üyesi olarak, Türkiye’nin her şeyden önce bir hukuk devleti olarak varlığını sürdürmesini çok isteyen biri olarak, yaşanan durumla, yaşanan gelişmelerle ilgili gördüğüm bir sıkıntıyı, hukuk devleti olma niteliklerini kaybeden bir manzaranın yaşandığını üzülerek görüyorum.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin bir kararından sonra, Parlamento üyeliği de bulunan iki kişinin kararlarının apar topar onanması yargıya verilmiş bir talimatın, yargıya verilmiş bir ayarın adıdır.

Bu, yargıya tasalluttur; bu, yargıya basınçtır; bu, yargıya tahakkümdür; “Et kokarsa tuzlanır, tuz kokarsa eyvah!” noktasıdır bu.”