Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

HDP’li belediyenin aracıyla polisi izlediler

HDP’li belediyenin aracıyla polisi izlediler

PKK’ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden Cengiz Erdem, olaydan 2 saat önce Mardin Büyükşehir Belediyesine ait kiralık pikapla “yeğenim kayıp” bahanesiyle Kızıltepe Cumhuriyet Polis Merkezine keşif yapmak için geldi. Şüphe üzerine polisin takibe aldığı Erdem’in girdiği ev tespit edilirken, eve girmek isteyen güvenlik güçlerine ateş açıldı. Çıkan çatışmada, 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Yöneticiler yakalandı

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin PKK’nın sözde “bölge sorumlusu” “Beritan” kod adlı Fatma Yüksel, diğerinin ise örgütün sözde “gençlik eylem sorumlusu” “Hejor” kod adlı Mizgin Karakeçili olduğu tespit edildi. Etkisiz hale getirilen diğer teröristin ise örgüte 16 yıl önce katılan “Mazlum” kod adlı Selahattin Arasa olduğu belirlendi.

Turgut Özal Mahallesi’nde önceki gün çıkan çatışmada 2’si kadın 4 terörist etkisiz hale getirilmiş, örgüte yardım ve yataklık yapan bir kişi yakalanmıştı. Teröristlerin üzerilerinde 3 tabanca ve 5 el bombası ele geçirilmişti.

Tuncel ile fotoğrafı çıktı

Teröristlerden Cengiz Erdem’in Demokratik Bölgeler Partisi Kızıltepe yöneticisi olduğu ve polise tokat atan, Türkiye’nin önünde PKK var gibi skandal açıklamalarda bulunan eski milletvekili Sebahat Tuncel ile fotoğrafı bulunduğu öğrenildi.

Etiketler