Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

HDP’li vekil, ateş açılan evdeki aramaya engel olmak istedi

HDP’li vekil, ateş açılan evdeki aramaya engel olmak istedi

TSK ve polis unsurlarının birlikte yürüttüğü operasyon sırasında Nuh Mahallesi’ndeki bir bölgeden önceki güm güvenlik güçlerine ateş açıldı. Bunun üzerine güvenlik güçleri, söz konusu bölgedeki bir binada, çok sayıda vatandaşın bulunduğu bir dairede arama yapmak için savcılıktan izin aldı. Güvenlik güçleri, gerekli izinlerin alınmasının ardından Salih Acar’a ait olduğu belirtilen evde arama yapmak için binaya girdi.

Söz konusu evin kapısını açan HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, güvenlik güçlerine tepki gösterdi. Arama emrini okuyan polis memurlarının kimliğini görmek isteyen Encü, polislerin kimliklerini göstermelerinin ardından savcı ve avukat gelmeden evde arama yapılmasına izin vermeyeceğini söyledi. Polislerin ev sahibiyle görüşmek istemeleri üzerine tepkisini sürdüren HDP’li milletvekili, polislerin güvenlik gerekçesiyle taktıkları maskelerini çıkarmalarını istedi.

Polislerin Acar’a ait eve girmek istediklerini, Encü ile bir sorun yaşamak istemediklerini belirtmeleri üzerine, HDP Şırnak Milletvekili Encü ile güvenlik güçleri arasındaki tartışma bir süre daha devam etti. “Beyefendi” diye hitap eden polislerden kendisine “Vekil bey, vekilim” demelerini isteyen Encü, daha sonra güvenlik güçlerinin eve girmelerine izin verdi.

“BEBEKLERE BİZ DEĞİL TERÖR ÖRGÜTÜ SIKIYOR”

Arama emrini ev sahibine okumalarının ardından işlemlerine başlayan güvenlik güçleri, evdekilerden Encü’nün koruması olduğunu belirten bir kişinin, kendilerinin görüntülerini cep telefonundan kaydettiğini fark etti. Bunun yasal olmadığını belirterek, söz konusu kişiden kamerayı kapatmasını isteyen polislere tepki gösteren Encü, telefonu alarak çekime bir süre kendisi devam etti.

Tutanak tutulması sırasında da güvenlik güçleriyle tartışan Encü’nün “Bu ülkede çocuk da bebek de insan da öldürmek sizin için kanunidir, başka bir şey değildir” sözlerine polisler, “Bebeklere biz değil terör örgütü sıkıyor” diyerek tepki gösterdi.
Güvenlik güçlerinin aramasında evde bir boş kovan, bıçak ve muşta bulundu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler