Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

HDP’ye yakın isim narkotik madde ticaretini gizlemek için dernek yöneticisi seçilmiş!

Van'da HDP ve DBP yöneticileri ile Demokratik Toplum Kongresi (DTK) üyelerinin katıldığı kongrede Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) başkanlığına seçilen C.A'nın aracında 1 kilogram 990 gram narkotik madde ele geçirildi.

HDP’ye yakın isim narkotik madde ticaretini gizlemek için dernek yöneticisi seçilmiş!

Valilikten yapılan açıklamada, Gevaş ilçesinde narkotik maddeyle mücadele çalışması yürüten İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Balaban Yol Kontrol Noktası’nda şüphe üzerine C.A. yönetimindeki araç durduruldu.

Aramada, aracın motor aksamında zulalanmış 1 kilogram 990 gram narkotik madde ele geçirildi.

“NARKOTİK MADDE TİCARETİNİ GİZLEMEK İÇİN…”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yapılan araştırmada, C.A’nın 25 Eylül 2019’da HDP’li belediye başkanları, HDP ve DBP yöneticileri, DTK üyelerinin katıldığı kongrede, Van Dil Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği (DİSA-DER) birinci olağanüstü kongresinde yönetim kurulu başkanlığına seçildiği, C.A’nın dernek tüzel kişiliğini ve başkanlığını narkotik madde ticaretini gizlemek için kullandığı belirlenmiştir. C.A’nın ayrıca hakkında 9 ayrı suçtan kaydının olduğu, terör örgütüne üyelik ve narkotik madde suçlarından hakkında işlem yapıldığı tespit edilmiştir. Bu kapsamda C.A’nın dernek başkanlığını yaptığı DİSA-DER isimli dernekte adli makamlardan alınan karara istinaden 5 Haziran 2020 tarihinde arama yapılmış, bölücü terör örgütünü öven mahiyette 8 kitap ele geçirilmiştir.”

Kaynak : AA