Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hedef bir milyon kitap: Bağışlar Mehmetçik’e ve gazilere

Hedef bir milyon kitap: Bağışlar Mehmetçik’e ve gazilere

Ünlü yazarlar ile kitapseverlerin buluşmasını sağlayan “Kitap Aşkına Bayrampaşa” Kitap Günleri Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in katılımıyla ziyaretçilerine kapılarını açtı. Başkan Aydıner kitap satışlarından elde edilen gelirin gazi ve şehit yakınlarına bağışlanacağı “Zeytin Dalı” standından ilk kitabı alarak, açılışı gerçekleştirdi. Bayrampaşa Belediyesi’nin çocuklara kitap okumayı aşılamak ve sevdirmek amacıyla düzenlediği kitap günlerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Ünlü yazarların imza günleri ve söyleşilerinin de gerçekleşeceği kitap günleri 12 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

“AFRİN ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ İÇİN YER AYIRDIK”

Kitap Günleri’nin ilk kitabını alarak açılışını gerçekleştiren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Kitap aşkına Bayrampaşa sloganımız bu! Özellikle fuar münasebetiyle hem Bayrampaşa hem de İstanbul halkını buraya davet ediyorum. Fuarda her gün yazarlarımız kendi kitapların imzalayacaklar. Yine bu fuarın içerisinde Afrin şehitleri ve gazilerimiz için ayrı bir yer ayırdık. Burada satılan kitaplar için oluşturduğumuz sandıklarda paraları biriktirerek şehit yakınları ve gazilerimiz için bağışlayacağız. Bayrampaşa’da ilk kez böyle bir çalışma yürütüyoruz. Her yıl tekrar etme düşüncesindeyiz. ” diye konuştu.