Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Hedefte Türkiye var’

'Hedefte Türkiye var'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya Kepez Arena yanındaki meydanda düzenlenen mitingde halka seslendi.

Miting alanının dört bir köşesinde dev Türk bayrakların açılması üzerine Davutoğlu, şunları söyledi:

“Maşallah bu ne güzel karşılama, bu ne güzel al bayrak sevdası. Görsünler, ‘sırtımızı dağa dayadık, terör örgütüne dayadık’ diyenler bu al bayrağı görsünler de bizim sırtımızı nereye dayadığımızı bir kez daha fark etsinler. Terörle mücadele ederken kenarda duran, seyredenler, sonra milliyetçilik nutku çekenler, şu al bayrağı dalgalandıran Antalya’nın ak kadrolarını görsünler de milli ne demek, yerlilik ne demek, milliyetçilik ne demek anlasınlar. Hepsi görsün, paralel yapı görsün, CHP, HDP, MHP görsün. Ak kadroların ak yüreklerindeki al bayrak sevdasını görsünler.”

Muhalefet partilerinin bu ülkenin seçilmiş hükümetini ellerinde hiçbir dayanak olmadan terörün sorumlusu olarak göstermeye çalıştığını dile getiren Başbakan Davutoğlu, “Ankara’da saldırı olunca biz  yaralı vatandaşlarımızın hastaneye yetişmesi için çaba sarf ederken, kaybettiğimiz vatandaşlarımızın cenazeleriyle uğraşırken bunlardan birisi, bir eş başkan var ya, adını zikretmeyeyim, ‘katil devlettir’ diye seslendi. Be hey gafil, bu millet, 78 milyon son 13 yıl içinde devletin müşfik yüzünü gördü, devletin anne gibi kucağını, özgürlüklerini, sağlık hizmetlerini, eğitimini gördü. Bizim dönemimizde devlet ile millet birleşti, aşkla 78 milyon kenetlendi” diye konuştu.

Davutoğlu, milletin oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı’na, AK Parti’ye, kendilerine en ağır hakaretlerin yapıldığını belirterek, “Fakat bilmiyorlar ki sevdası millet olanın, yüreği millet aşkıyla dolu olanın bu hakaretlere de ithamlara da karnı toktur. Bizim hesap vereceğimiz iki makam var: Allah ve millet. Başka kimseye hesap vermez, başka kimseden korkmaz, başka kimsenin önünde eğilmez ve onlardan yardım istemeyiz” dedi. 

“Bunlar birbirlerinin düşman kardeşleri”

Ülke için sorumluluk almaya gelince anlaşamayanların AK Parti’ye karşı olma konusunda kol kola girebildiğine dikkati çeken Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Mesele AK Parti düşmanlığı olunca görüyorsunuz MHP ile HDP aynı safta birleşiyor. ‘HDP ile koalisyon kurmayız’ dedi Bahçeli, İç Güvenlik Yasası’nda birlikte AK Parti’ye karşı çıktılar. 7 Haziran’dan sonra Meclis oturumlarında aynı yönde oy kullandılar. Bunlar birbirlerinin düşman kardeşleri, bunlar AK Parti düşmanlığında birleşirler. Başta PKK, DEAŞ, DHKP-C ve ne kadar insanlık dışı terör odağı varsa hepsinin hedefi hükümetimiz, Türkiye.

İşte ‘Türkiye için siyaset yaptığını’ söyleyen bu partiler bugün bu hain örgütlerle aynı dili kullanıyor. Hedef görünüşte AK Parti hükümeti ama gerçekte hedef Türkiye, Türkiye’yi zayıflatmak. Siyasetçi sözünün eri, dürüst olacak siyasi ahlaka uygun davranacak ve topluma örnek olacak. Elinde bir delil, dayanağı olmadan hiç kimseye iftira atmayacak, asla yalan söylemeyecek, asla seviyesini kaybetmeyecek. Hem 7 Haziran öncesinde hem bu seçim sürecinde muhalefet liderlerinin, partilerinin hallerini görüyorsunuz. Mesela Sayın Bahçeli son aylarda öyle bir dil kullanıyor ki yadırgamamak mümkün değil. Bu ülkenin 2002 öncesi, kriz döneminin en önemli aktörlerinden biri kendisi değilmiş gibi ahkam kesiyor.”

‘Terör karşısında en büyük mücadeleyi AK Parti vermiştir’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “terörü ağzından hiç  düşürmediğini” söyleyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Ama o da tamamıyla lafta. Terör bu ülkenin yarım asra yakındır mücadele verdiği bir konu. Terör karşısında en büyük mücadeleyi AK Parti, vermiştir, AK Parti veriyor, AK Parti verecektir. Şimdi soruyorum buradan, Antalya meydanından, Yörük Türkmen obalarının, yiğitlerinin huzurundan; peki Sayın Bahçeli, siz bu mücadelenin neresindesiniz? Bu mu sizin devlet adamlığınız, teröre karşı mücadele azminiz, bu mu sorumlu siyasetiniz? Diyor ki ‘Devlet Doğu’dan, Güney Doğu’dan geri çekiliyor’. Yok öyle bir şey, Bahçeli. Ben daha geçen gün Van’daydım. Ondan sonra Şanlıurfa’daydım. İnşallah Cumhuriyet Bayramı’nı Diyarbakır’da kutlayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son dönemde HDP ile aynı dili kullanarak hükümete yönelik suçlamalarda bulunduğunu aktaran Davutoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu son dönemde dikkat edin HDP ile aynı dili kullanarak terörün pisliğini hükümete bulaştırmaya çalışıyor, ‘Hükümet suçludur’ diyor. HDP-CHP paslaşması, yakın teması hepiniz görüyorsunuz. Bunlar aynı kaptan su içiyorlar. Onlar aynı kaptan su içiyor, biz milletin kabıyla milletin kabından su içiyoruz, aramızdaki  fark bu.”

Etiketler