Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Hendeklerde yok olacaksınız”

“Hendeklerde yok olacaksınız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığını ziyaret ettikten sonra raylı sistem açılışı ve 72 adet tramvay taşıtının hizmete alım töreninde halka seslendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Bu terör örgütü muhitlerinin ikiyüzlü tavırlarına son olarak Diyarbakır’da caminin örgüt tarafından yakılmasında bir daha şahit olduk” ifadelerini kullandı.
PKK’lı teröristlerin Diyarbakır’da Kurşunlu Camiini yaktıktan sonra, HDP’li Figen Yüksekdağ’ın “Helikopterler Bombaladı” demesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne diyor ‘devlet helikopteri ile bombalıyor’ bunlar bakar kör. Bu nasıl helikopter ki minare yıkılmadan kapı yanıyor. Güvenliği için yer değiştirenlere hakaret edecek kadar alçalıyorlar. Devletin iş makineleri ile hendek açacaksın oradaki benim Kürt kardeşlerime hayatı zindan edeceksin. Bir de utanmadan ‘geri dönemezsiniz’ diyor o insanlar geri dönecek. O hendeklerde yok olacaksanız. Şu anki operasyonlar oralar temiz hale gelinceye kadar bu mücadele orada devam edecek. Durmak yok, aynı kararlılıkla devam edecek.” dedi.

“Kendi ülkelerine ihanet âdeta iliklerine işlemiş”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konyada halka yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizde Konya ve Konyalının duruşu ve asaletinden nasibini almayanlar da var. Türkiye’nin başı hangi ülke ile sıkıntıya düşse gidip o ülke ile saf tutanları üzüntü ile görüyoruz ibretle seyrediyoruz. Rusya ile yakın ilişkiler kurulduğunda bizi Avrupa’ya sırt dönmekle suçladılar. Şimdi yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle Rusçu kesildiler. Aynı durumu Yunanistan, Ermenistan velhasıl tüm dünyaya uygulayabilirsiniz. Türkiye’nin sorun yaşadığı ülkenin yanın yer alanları her alanda görmeniz mümkün. Kendi ülkelerine ihanet âdeta iliklerine işlemiş. Bunu Erdoğan düşmanlığı ve hükümet muhalefeti ile perdelemeye çalışıyorlar. Ama bunların asıl düşmanlığı bu ülke ve milletedir. Dik duruşumuzdan hiç şüpheniz olmasın biz sadece rabbimizin huzurunda rükûda eğiliriz. Bunların düşmanlığı milletimizin temsil ettiği değerleredir”

Etiketler