Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Hiç kimse Cizre’yi Silopi’yi, Irak’a Suriye’ye çeviremeyecek’

‘Hiç kimse Cizre’yi Silopi’yi,  Irak’a Suriye’ye çeviremeyecek’

Başbakan Davutoğlu, Bulgaristan’a hareketi öncesinde, Esenboğa Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında, açıklamalarda bulundu, soruları cevapladı.
Davutoğlu, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde güvenlik ortamının tam anlamıyla tesis edileceğini belirterek, “Siyaset yapmak isteyene siyaset kapısı açık. Görüş beyan etmek isteyene görüş kapısı açık. En aykırı fikri savunmak isteyene hodri meydan, savunsunlar. Nerede ne söylemek istiyorlarsa söylesinler. Ama belli ilçelerimizde sanki Irak ve Suriye’de olduğu gibi manzaralar yaşatabileceklerini düşünenler, o ateşi Türkiye’ye yaymak isteyenler bilsinler ki bütün güvenlik birimlerimize hükümetimizce verilen talimat açıktır, bu ateş çemberinin içinde Cizre’yi de Silopi’yi de bütün ilçelerimizi, vatan toprağının her bir karışını, tam bir huzur ve istikrar, özgürlük alanı haline getireceğiz” dedi. Davutoğlu, Kırsal alanda, en zor olarak görülen Oramar, İkiyaka Tepesi, Beytülşebap, Ağrı, Tendürek ve Amanoslar’da, terörün burada barınacağını düşündüğü her yerde, kırsal alanda kapsamlı operasyonlar yapılarak, dağların teröristlerden temizlendiğini dile getirdi.

Etiketler