Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

“Hilal” tamamlandı! Teröristlerin Türkiye sınırı ile teması kesildi

“Hilal” tamamlandı! Teröristlerin Türkiye sınırı ile teması kesildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) Afrin’de terör unsurlarını temizlenmesi ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 34. gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleriyle terör mevzileri imha edilirken, TSK ve ÖSO’nun bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

Teröristlerin sınırımızla teması kesildi

Harekat kapsamında Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara köylerini teröristlerden temizleyen TSK ve ÖSO birlikleri, teröristlerin Türkiye sınırıyla temasını tümüyle keserek kurtarılan alandaki “hilal”i tamamladı.

3 köy daha teröristlerden temizlendi

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı’nın 38. gününde, Afrin’in kuzeybatısındaki Karmanluk köyü, Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara köylerini terör örgütü PYD/PKK’dan temizledi.

58 terörist sağ ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen 2059 teröristten 58’inin sağ olarak ele geçirildiğini açıkladı.