Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

HÜDA PAR: HDP, PKK’ya teslim olmuş durumda

HÜDA PAR: HDP, PKK’ya teslim olmuş durumda

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “HDP’nin barikatlar ve sokakların kazılması pratiğine teslim olduğunu görüyoruz. HDP şu anda siyaseti ve kendi kitlesini sürükleyemiyor. Tam tersine PKK’nın siyasetine ve şiddet pratiğine teslim olmuş durumda ve kendisi sürükleniyor” dedi.
Yapıcıoğlu, çatışmaların yaşandığı şehirlerde vatandaşların yüzde 25’inin göç ettiğini, bazı mahallelerde ise bu oranın yüzde 80’i geçtiğini belirtti.
Yapıcıoğlu, HDP’nin barikatlar ve sokakların kazılması pratiğine teslim olduğunu görüyoruz. HDP şu anda siyaseti ve kendi kitlesini sürükleyemiyor. Tam tersi kendisi PKK’nın siyasetine ve şiddet pratiğine teslim olmuş durumda ve kendisi sürükleniyor. Bu hendek siyasetinin topluma, demografik yapıya etkisi çok bariz bir şekilde görülmeye başlandı. Zaten ekonomi çok iyi durumda değildi hatta pek çok esnaf iflas etti, ekonomi tamamen durdu. Özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu yerlerde zaten alışveriş imkanı da yok. Bu, ekonomiyi tamamen batırdı” dedi.
PKK’dan saldırılarından en fazla bölgede yaşayan vatandaşların zarar gördüğünü dile getiren Yapıcıoğlu, çatışmaların olduğu yerlerde günlük yaşamın durduğunu, çocukların okula gidemediğini ve insanların en temel ihtiyaçlarından yoksun bir şekilde evlerine hapsolduğuna işaret etti.

Etiketler