Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

İBB Medya AŞ’deki kıyıma UMED’den sert kınama: Kitlesel zulüm

İBB Medya AŞ’deki kıyıma UMED’den sert kınama: Kitlesel zulüm

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED), CHP’li Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin belediye iştiraklerinden Meyda AŞ’de çalışan çoğu gazeteci 50 kişinin işten çıkarılmasına sert tepki gösterdi.

Telefonla arayarak bildirdiler

UMED Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya AŞ çalışanı çoğu gazeteci 50 kişinin tek tek aranıp “iş akdiniz feshedildi” denilerek işlerine son verilmesinin şiddetle kınandığı belirtildi.

“Bodrum’dan talimat verenler…”

Bu haksızlık ve hukuksuzluğa karşı UMED olarak demokratik tüm hakların kullanılacağı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: “Sonuna kadar arkadaşlarımızın yanında duracağız. Bodrum’dan talimat vererek İstanbul’daki emekçilerin haklarını çalanlar hakkında hukuki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bilinmesini isteriz ki derneğimizin yöneticisi ve üyelerinin de aralarında bulunduğu birçok meslektaşımıza yapılan sadece basit bir işten çıkartma değil, kitlesel zulmetmektir. Hukukun üstünlüğü ilkesiyle örtüşmeyen bir biçimde, gerçekleştirilen kitlesel zulme karşı bütün sivil toplum örgütlerini birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.”

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri