Son Dakika

İBB'de kıyım devam ediyor | Medya AŞ'de 50 kişi işten atıldı

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkarmalar sürüyor. Belediyeye bağlı iştiraklerden Medya AŞ'de 50 kişinin görevine sorgusuz sualsiz son verildi. Sırada 50 kişi daha var.
İBB'de kıyım devam ediyor | Medya AŞ'de 50 kişi işten atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığına seçilmesinin ardından yaptığı açıklamalarda her fırsatta "Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım"mesajları veren CHP'li Ekrem İmamoğlu, bu sözünü çabuk unuttu.

Kazanasmaz da kovulmuştu

Geçtiğimiz günlerde, seçim öncesi yapılan bir eylemde basın açıklamasını okuduğu gereçekçesiyle İBB Trafik Radyosu Koordinatörü Murat Kazanasmaz’ın görevine son veren İBB yönetimi, şimdi de Medya AŞ'ye el attı.
Belediyeye bağlı iştiraklerden olan ve yaklaşık 170 çalışanı bulunan Medya AŞ'de görevli 50 personelin işine bugün sorgusuz sualsiz son verildi. İşten çıkarmaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği ve perşembe günü en az 50 kişinin daha işten çıkarılacağı öğrenildi.

Murat Ongun (ön sağdaki) Ekrem İmamoğlu tarafından başkan danışmanlığı görevine getirilmişti.

 

Dümende Murat Ongun var: "Dağıtacağız"

Gelen bilgilere göre bu kıyım operasyonunu yöneten isim ise Ekrem İmamoğlu tarafından başkan danışmanı olarak atanan Murat Ongun. Ongun'un İmamoğlu'nun yenilenen seçimlerin ardından ikinci kez mazbata almasının ardından soluğu aldığı Medya AŞ'de yapılacak kıyımın ilk sinyalini verdiği öğrenildi. Ongun'un çalışanları bir araya toplayarak, "Burası, seçim sürecinde Binali Yıldırım'ın lehine çalıştı. Biz, burayı 'troll' yuvası olarak görüyoruz ve dağıtacağız" tehdidinde bulunduğu ifade edildi.

"Aklımın ucundan geçmez" demişti

CHP'li İmamoğlu, göreve gelmesinin ardından yaptığı bir açıklamada belediye çalışanlarına yönelik olarak "Şunu işten çıkarayım, bunu kovayım böyle şeyler aklımın ucundan bile geçmez benim. Tüm çalışan kardeşlerim şunu bilsin: Ekmeğinin peşinde koşan, bulunduğu yere bileğinin hakkıyla gelmiş, iş ahlakı ve hukukuna uygun davranan herkesin başımın üstünde yeri var" demişti.

Yorumlar

Taner "Ekmeğinin peşinde koşan, bulunduğu yere bileğinin hakkıyla gelmiş, iş ahlakı ve hukukuna uygun davranan" atılanlar bu kritere uygun değiller demek ki.

Adige Elinize sağlık, iyi olmuş.

Dalyan Akoğlu Helal olsun. Milletin parası ile millete hakaret edenleri kovmak yetmez. Bu güne aldıkları haksız maaşlara da el konulmalı.

I love Akp evet adam bileginin hakkiyla geleni kovmucam demis hakli, trolleri postala basgan

Ali Bedavadan para alan herkesi kov Ekrem başkan destekliyoruz seni

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.