Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İBB’nin destekleriyle “Dini Yayınlar Fuarı” Sultanahmet’te açıldı

İBB’nin destekleriyle “Dini Yayınlar Fuarı” Sultanahmet’te açıldı

Toplamda 184 yayınevinin yer aldığı fuarda çok sayıda yazar; konferans, söyleşi ve imza günü etkinlikleriyle kitapseverlerle buluşacak. Ramazan’da kitapla buluşma geleneği devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleriyle Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından organize edilen “38. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” (Dini Yayınlar Fuarı), Sultanahmet’te açıldı. Eş zamanlı olarak Çamlıca Camii avlusunda da açılan kitap fuarı için açılış töreni düzenlendi. Sultanahmet Meydanı’ndaki açılış törenine; İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, İBB iştiraki Kültür AŞ Genel Müdürü Kemal Kaptaner, Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, yazarlar ve kitapseverler katıldı.

FUARDA KİTAPLAR YÜZDE 50’YE VARAN İNDİRİMLE SATIŞA SUNULDU

37 yıldır aralıksız olarak düzenlenen “Dini Yayınlar Fuarı” bu sene hem Sultanahmet’te hem de Çamlıca Camii’nde kapılarını kitapseverlere açtı. Sultanahmet’teki kitap fuarı 31 Mayıs’a, Çamlıca Camii’ndeki kitap fuarı ise 1 Haziran’a kadar hizmet verecek. Sultanahmet kitap fuarında 105 yayınevi, 144 stant yer aldı. Çamlıca Camii’nde ise 80 stant, 40 yayınevi katıldı. Fuarda Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Arapça gibi farklı dillerde de yayınlar stantlarda yerini aldı. Çok sayıda yazar; konferans, söyleşi ve imza günü etkinlikleriyle kitapseverlerle biraraya gelecek. Fuar süresince birçok yayınevi yüzde 20 ile yüzde 50 arasında indirimle kitaplarını satışa sundu. İBB iştiraki Kültür AŞ ise fuar süresince stantta yer alan kitaplarını yüzde 40’a varan indirimle satacak. Fuar; saat 11:00 ile 24:00 saatleri arasında hizmet verecek.

GÜLTEKİN: “KİTAPLA KANATLANAN KADİM MEDENİYETİN TEMSİLCİLERİYİZ”

Fuarın açılış töreni Kur’an-ı Kerin tilavetiyle başladı. Konuşmasında fuarın önemine dikkat çeken Gültekin, “Kitap ilmin, kapısıdır. Bizler de kitapla kanatlanan kadim bir medeniyetin temsilcileriyiz. İstanbul birleştiren, buluşturan, kavuşturan bir mananın sembolü. Bu yüce manayı mimarisinde, tarihinde, doğasında taşıyan İstanbul’umuz çağlar önce ilmin, irfanın ve sanatın merkezi olmuştur. ‘Ramazan kitapla buluşuyor’ sloganıyla yola çıkan ve bizleri de kitapların zengin dünyasında buluşturan bu fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokolün katılımıyla kurdele kesilerek açılış yapıldı.