Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İBB’nin kurban kesim alanında pes dedirten olay | Kasaplar kaçtı, vatandaş ortada kaldı!

İBB'nin kurban kesim alanında kasaplar kaçtığı öne sürüldü. Kasap bulamayan vatandaşların bazıları kendileri keserken bazı vatandaşlar ise kasap arayışına girdi. Pes dedirten olaya karşı muhatap bulamayan vatandaşlar sert tepki gösterdi. Zor durumda kalan Mehmet Keskin, “Çaresiz kaldık geldik kasaplar kaçmış. Mecbur kaldık kendi kurbanımızı kendimiz kestik. Lafla olmaz 'her şey iyi olacak' dedi. Böyle mi iyi olacak, İmamoğlu duysun bunu. Elimi yaraladım, kolumu kestim ben burada.” şeklinde konuşarak sert tepki gösterdi.

İBB’nin kurban kesim alanında pes dedirten olay | Kasaplar kaçtı, vatandaş ortada kaldı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Kayaşehir kurban kesim alanında kasaplar kaçınca kurbanlarının kesilmesini bekleyen vatandaşlar ortada kaldı. Vatandaşların bir kısmı kurbanlarını kendi kesmeye çalışırken, bir kısmı da dışarıdan kasap getirdi.

“KASAPLAR KAÇTI”

Başakşehir Kayaşehir’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait kurban kesim alanında yaşananlar vatandaşları isyan ettirdi. Dün sabahtan itibaren alana gelen bazı vatandaşlar geceyi kurban kesim alanında geçirmesine rağmen kurbanlarının kesimini gerçekleştiremedi. İddiaya göre alanda bulunan kasaplar kaçınca vatandaşlar ve kurban satışı yapanlar mağdur oldu.

PES DEDİRTTİ!

Numaralandırılarak ayrılan kesim noktalarının bazılarında kesim işlemi devam ederken, bazılarında ise kasaplar ayrılınca vatandaş çareyi kendi kurbanını kendi kesmeye çalışmakta buldu. Koronavirüs salgını nedeniyle hijyen kurallarının öncelikli olduğu bu bayramda kesim alanında bulunan manzara ise bu kadarına da pes dedirtti. Kesilen hayvanlara ait deri ve sakatatların alınmadığı kesim alanlarında vatandaşlar pis ortamda kesim yapmak zorunda kaldı.

LAFLA İCRAATLAR YÜRÜMÜYOR!

Yaşananlara isyan eden vatandaşlar, yetkili bir kişiyle muhatap olamadıklarını belirttiler. Kurbanını kesmesi gereken kasabın kaçtığını ve kurbanını kendisinin kesmek zorunda kaldığını belirten Mehmet Keskin, “Çaresiz kaldık geldik kasaplar kaçmış. Burası bomboş, ne yapalım mecbur kaldık kendi kurbanımızı kendimiz kestik. Parasını ödemiştik, bize paramızı geri verdiler. Ne yaparsanız yapın alın hayvanınızı götürün dedi, ben de vurdum bıçağı kopardım. Lafla olmaz ‘her şey iyi olacak’ dedi. Böyle mi iyi olacak, İmamoğlu duysun bunu. Elimi yaraladım, kolumu kestim ben burada” diye konuştu.

“YETKİLİ BULAMIYORUZ”

Hayvanlarını satmasına rağmen kesim gerçekleşmediği için evine gidemediğini belirten bir kurban satıcısı, “Ne bir yetkili var ne de bir kasap var, hepsi bırakıp kaçtı. Evimize gideceğiz gidemiyoruz. İnsanlar gergin zaten burada, insanların mağduriyetini dile getirmekten sesimiz kısıldı. Adam burada hem parayı vermiş hem de kurbanını kendisi kesiyor. Dışarıdan kasap getiriyoruz 2 bin TL para istiyor, bu adam zaten bin 250 TL buraya para verdi, kurbanını 3 bin 250 TL’ye mi kesecek” dedi.

“KURBANIMI KESTİREMİYORUM”

Kurban kesimi için kendisine bayramın birinci günü öğleden sonraya randevu verildiğini belirten vatandaş, “Dün bize saat 15.30’a randevu verdiler ama kurbanımızı kesemedik. Akşam eve gittik, sabah gelin dediler, sabaha geldik ama şu an kurbana sahip çıkacak bir tane adam yok. Yetkili yok, sahip çıkan yok. Kurbanımı burada kestiremiyorum. Şimdi bir tane kasap bulmaya çalışıyorum ki kurbanımı kestireyim. Böyle rezillik olur mu? Biz burada kurban ibadetimizi yapıyoruz ama bu kalmadı burada“ ifadelerini kullandı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Mehmet selim polat

    PROVAKATÖRLÜKTÜR.EYLEM YAPIYORLAR.

Yorumları Gör (1 Yorum)