Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘İHA sınırın 3 kilometre içinde vuruldu’

'İHA sınırın 3 kilometre içinde vuruldu'

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Türk hava sahasına giren milliyeti belirsiz hava aracının düşürülmesi ile ilgili olarak, “Sınırın 3 kilometre içinde vuruldu. İHA’nın kime ait olduğunu tespit etmedik ama sınırın içinde düştüğü için üzerinde çalışılıyor. Kimliği belli olunca açıklayacağız.” dedi.

“Ruslar birkaç kez özür dilediler”

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ayrıca, Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesi konusunda, “Ruslar birkaç kez özür dilediler, istemeden olduğunu söylediler. Bir daha olmaması için tedbirler aldıklarını söylediler. Bir çalışma grubu kurulmadı aramızda.” ifadelerini kullandı. 

“Daha önce önerdikleri gibi önemsiz bir miktarda olmayacak”

AB’nin Türkiye’ye 3 milyar avro yardım teklifi iddiası konusunda da açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, “Suriyeli mülteciler için verilecek olan miktar Türkiye’ye ihdas edilen fonlardan olmayacak. Daha önce önerdikleri gibi önemsiz bir miktarda olmayacak. AB’nin taşın altına elimizi koyduk diyebileceği bir rakam olacak.” dedi.

Etiketler