Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İHH’den Bayırbucak Türkmenlerine 35 tır yardım

İHH'den Bayırbucak Türkmenlerine 35 tır yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca son bir ayda Bayırbucak Türkmenlerine 35 tır yardım malzemesi gönderildi.
Vakfın Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Dede, topladıkları yardımları, Hatay’ın Yayladağı ilçesi sınırına yakın Yamadiye bölgesinde kurdukları İHH yardım merkezi vasıtasıyla Türkmenlere ulaştırdıklarını söyledi.
Özellikle son bir ayda Rusya’nın da Türkmenlere saldırmaya başlamasıyla yardım miktarını artırdıklarını belirten Dede, kış şartlarının etkisinin yoğun hissedildiği bugünlerde ısınmaya yönelik malzemelere daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.
Vakıf olarak hem ayni hem de nakdi yardım topladıklarını dile getiren Dede, “Saldırıların yoğunlaştığı son bir ayda Bayırbucak Türkmenlerine içerisinde su, gıda malzemeleri, giysi, sünger, yatak, battaniye, ısıtıcı gibi ürünlerin yer aldığı 35 tır gönderdik. Yardımlarımız aralıksız devam ediyor” dedi.
Türkmenlerin daha fazla yardıma ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Dede, şöyle devam etti:
“Kışlık giysiler, gıda, hijyen malzemeleri, bebek malzemeleri, çocuk bezleri gibi ürünlere çok daha fazla ihtiyaç duyuluyor.
Aynı yardımlar mutlaka çok önemli ama nakdi yardım olursa bunu ihtiyaç doğrultusunda kullanıyoruz, en çok ihtiyaç duyulan malzemelere yöneliyoruz. Bu sayede daha etkin yardım yapılmış oluyor. Vatandaşlarımızdan mümkün olduğunca nakdi yardım bekliyoruz. Çünkü ihtiyaç malzemeleri dönem ve mevsime göre değişiyor.
Mesela bu dönem, gıdanın yanı sıra ciddi anlamda sıvı yakıtla çalışan ısıtıcı ve kışlık bot, mont, pantolon gibi malzemelere ihtiyaç duyuyoruz.”

Etiketler