Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İletişim Başkanı Altun medya yöneticilerini Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bilgilendirdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, medya yöneticilerini Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bilgilendirdi.

İletişim Başkanı Altun medya yöneticilerini Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bilgilendirdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Dolmabahçe’de medya kuruluşlarının yöneticileriyle bir araya geldi. Barış Pınarı harekatı hakkında bilgiler veren Altun, ‘Terör mevzilerinin temizlenmesi en temel hedeftir’ dedi.

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde medya kuruluşlarının üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi. ‘Barış Pınarı Harekatı’ hakkında bilgilerin verildiği toplantıya Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk de katıldı.

İletişim Başkanı Altun, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kritik süreçle ilgili televizyon ve gazetelerin genel yayın yönetmenlerini bilgilendirmek, fikir teatisi ve istişarede bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.

Toplantının basına açık bölümünde konuklarını selamlayan Altun “Sayın Cumhurbaşkanımız biraz önce süreçle alakalı efradını cami, ağyarını mani bir konuşma yaptı. Konuşma sadece Türkiye’de izlenmedi, bütün dünyada izlendi, bütün uluslararası haber ajansları konuşmayı canlı olarak sundular ve ciddi anlamda bir etki oluşturdu. Sayın Cumhurbaşkanımız çok net bir şekilde perspektifimizi, ülkemizin beklentilerini ortaya koydu. Bu harekatla Türkiye’nin oluşturmaya çalıştığı barış sürecinin sadece bölgemiz için değil, küresel alan için ne kadar önemli olduğunu ifade etmiş oldu.” ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı harekatıyla terör mevzilerinin temizlenmesinin ana hedef olduğunu vurgulayan Altun,’Barış Pınarı Harekatımız Cumhurbaşkanımızın talimatıyla saat 16.00’da başladı. Yine Cumhurbaşkanımız tarafından dünya kamuoyuna duyuruldu. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusunun yürüttüğü bir harekattan bahsediyoruz. Havadan başladı harekat ardından kara unsurlarımız sürece dahil oldu. Cumhurbaşkanımız harekatın güncel durumuyla alakalı bilgiler verdiler. Bununla alakalı daha detaylı olarak konuşmamızı sürdürebiliriz. Dinamik süreç devam ediyor. Sahadan gelen olumlu bilgilerle süreç şekilleniyor. Fırat Nehri’nin doğusuyla Suriye’yle Irak sınırı arasında kalan hat boyunca terör mevzilerinin temizlenmesi en temel hedeftir. Burada bu hedef doğrultusunda kararlı adımlar atılmaya devam ediyor. Bu anlamda değerlendirdiğimizde terör unsurlarının, terör örgütlerinin kendi mevzilerini korumak, kara propagandasını sürdürmek adına attığı adımlarda var. Bunları da burada konuşacağız’ şeklinde konuştu.

İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fırat Nehri’nin doğusu ile Suriye-Irak sınırı arasında kalan hat boyunca terör mevzilerinin temizlenmesi en temel hedef hiç kuşkusuz. Bu hedef doğrultusunda çok kararlı adımlar atılmaya devam ediliyor.”

“SAHADAN GELEN YENİ BİLGİLERLE SÜREÇ ŞEKİLLENİYOR”

Harekatı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu’nun birlikte yürüttüğünü dile getiren Altun, şunları söyledi:

“Dün havadan başladı harekat ve ardından kara unsurlarımız da sürece müdahil oldular. Süreç devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız harekatın güncel durumuyla alakalı olarak bilgiler verdiler. Her an sahadan gelen yeni bilgilerle, olumlu bilgilerle süreç şekilleniyor. Fırat Nehri’nin doğusu ile Suriye-Irak sınırı arasında kalan hat boyunca terör mevzilerinin temizlenmesi en temel hedef hiç kuşkusuz. Bu hedef doğrultusunda çok kararlı adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu anlamda değerlendirdiğimizde elbette terör unsurlarının, terör örgütünün kendi mevzilerini korumak, kara propagandasını sürdürmek üzere attığı adımlar söz konusu.”