Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İlk şehit Nabi’nin son sözü ‘#HelloBrother’ için özel video hazırlandı

Davud Nabi'nin Yeni Zelanda'daki terör saldırısının ilk şehidi olduğu vurgulanan videoda, "Davud Nabi'yi ve onun son iyi niyet gösterisini kutlayalım." ifadelerine yer verildi.

İlk şehit Nabi’nin son sözü ‘#HelloBrother’ için özel video hazırlandı

Davud Nabi’nin Yeni Zelanda’daki terör saldırısının ilk şehidi olduğu vurgulanan videoda, ‘Davud Nabi’yi ve onun son iyi niyet gösterisini kutlayalım. Davut Nabi’nin kelimeleri bir diyaloğun başlangıcıydı. Hep beraber bu diyaloğu devam ettirebiliriz.’ ifadeleri kullanıldı.

Dünyanın pek çok yerinden insanın ‘Hello Brother’ ve kendi dillerinde ‘merhaba kardeşim’ dediği videoda, herkes Davud Nabi’nin hikayesini sürdürmek için ‘#HelloBrother’ etiketini kullanarak paylaşımlar yapmaya davet ediliyor.

Kısa sürede sosyal medyada ‘#HelloBrother’ etiketiyle birçok paylaşım yapılırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ve TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de TRT World’ün hazırladığı videoyu ‘#HelloBrother’ etiketiyle sosyal medya hesapları Twitter’da paylaştı.

Terör saldırısında şehit olan Afganistan göçmeni 71 yaşındaki Davud Nabi, camiye girdiği sırada ‘Merhaba kardeşim’ dediği teröristin kayda aldığı görüntülerde yer almıştı.

Terör saldırısında şehit olan Davud Nabi, ‘merhaba kardeşim’ sözlerinden birkaç saniye sonra terörist tarafından hedef alınarak katledildi.