Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İlksel deprem nedir, anlamı ne? Revize deprem ne demek?

Marmara Bölgesi'nde peş peşe meydana gelen depremlerin ardından, vatandaşlar depremler hakkında detaylı araştırma yapmaya başladı. Kandilli Rasathanesi'nin internet sitesinde yer alan son deprem listesi de en çok merak edilenler arasına girdi. Sitede yer alan revize deprem ve ilksel deprem terimlerini gören vatandaşlar, bu kelimelerin anlamını araştırıyor. Peki, ilksel deprem nedir, anlamı ne? Revize deprem ne demek?

Yusuf Bolat
İlksel deprem nedir, anlamı ne? Revize deprem ne demek?

Balıkesir’de yaşanan 5 büyüklüğündeki deprem vatandaşlar yine tedirgin oldu. Depremle ilgili araştırma yapanlar depremle ilgili terimleri öğrenmek istiyor. Bununla alakalı ilksel deprem nedir, anlamı ne? Revize deprem ne demek? gibi soruların cevabı aranıyor. İşte bu terimlerin anlamı…

İlksel deprem nedir? sorusu yurt genelinde meydana gelen depremlerle beraber bir kez daha merak konusu oldu. AFAD ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nin internet sitesini yakından takip edenler, sıklıkla revize deprem kelimesi ile karşılaşıyor.

İLKSEL DEPREM NEDİR?

AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nde yer verilen ilkesel deprem terimi, ilk veriler ile hesaplanmış deprem demektir. Yani ilksel deprem revize edilmemiş deprem anlamına gelir.

REVİZE DEPREM NE DEMEK?

Revize deprem; meydana gelen depremin değerlendirmesinin hesaplanmasının yapılması sonrası net olarak hesaplanmış deprem verisi demektir.

Kandilli Rasathanesi Son Deprem Listesi….