Son Dakika

İmamoğlu’ndan VIP rezalet

Yasal bir hakkı bulunmamasına rağmen CHP üyeleri ve akrabalarıyla Ordu-Giresun Havalimanı VİP bölümünden geçmek isteyen İmamoğlu, bunu başaramayınca Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “Bu vali tam bir it” diyerek hakaret etti, polislere saldırdı.
İmamoğlu’ndan VIP rezalet

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde karakol basan, gazeteci dövdüren görüntülerinin aksine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı döneminde sevgi pıtırcığına dönüşen, herkesi kucaklamayı vaat eden Ekrem İmamoğlu’nun rolü biti, gerçek yüzü bir kez daha görüldü. Ekrem İmamoğlu, önceki akşam İstanbul’a gitmek üzere Ordu-Giresun Havalimanı’na geldi. İmamoğlu ve beraberindekiler VIP’e alınmadı.

Daha sonra İmamoğlu ve CHP’ye yakın medya “Vali talimat verdi” diyerek mağdur tiyatrosu oynayamaya başladı. Tiyatroyu daha da ileri götüren İmamoğlu, Valinin mitingi de engellemeye çalıştığı “Erken kessinler, yoksa müdahale ederiz” dediğini iddia etti. Sonra da Ordu Valisi Seddar Yavuz’a “Vali devlet adamı değilmiş. Sadece Ordu’da koltuk işgal eden birisiymiş” diyerek hakaret etti.

VIP’İ KULLANMA HAKLARI YOK

Ancak gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Havalimanındaki kameralara yansıyan görüntülere göre Ekrem İmamoğlu ve beraberindekilerin VİP salonunu işgal etmeye çalıştı, polise saldırdı, arka arkaya hakaretler etti. Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki İmamoğlu zorbalığı detaylı olarak anlatıldı. Valilikten yapılan açıklamada “Ekrem İMAMOĞLU, Neslihan İMAMOĞLU, Hasan İMAMOĞLU, Hava İMAMOĞLU, Murat ONGUN, Fatih KELEŞ, Veysel TAŞDEMİR, Zilan KARAKURT, Onur GÜNAL, Gülşah İNCE, Çağlar GÜNER, İrem ŞAHİN SELES ve Sedat SARP’ın VIP salonu kullanma hakkının bulunmamasına rağmen VİP’e girmeye çalıştığı kaydedildi.

POLİSLERE SALDIRDI

İmamoğlu’nun hiç bir ikaza aldırış etmediği vurgulanan açıklamada, İmamoğlu’nun saldırganlığı şöyle paylaşıldı: “Bu izahat ve ikazlara aldırmayan Ekrem İMAMOĞLU ve beraberindekiler, VIP salonu kapısında görev alan polis memurlarına mukavemet etmek ve onları itmek suretiyle VIP salonunu işgal etmişlerdir. Bu esnada Aprona çıkış kapısı önünde gerekli önlemler alınmış olup, grubun Aprona çıkmasına izin verilmemiştir. Aprona çıkmasına izin verilmeyen grup, tekrar VIP otoparka yöneldiği esnada, VIP salonu içerisindeyken Ekrem İMAMOĞLU kendisine refakat eden polislere hitaben “Bu Vali tam bir it” ifadesini kullanmıştır.”

POLİSLERE “ŞEREFSİZ” DEDİLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’da polis memurlarına hitaben “Tayyip’in uşakları bunlar. Haysiyetsizler, şerefsizler” diyerek, hakarette bulundu. Polislere hakaret eden CHP’liler, YPG’yi terör örgütü olarak görmediklerini ifade etmiş, PKK için yere izmarit bile atmıyor diyenlere sahip çıkmıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.