Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İngiliz kadın Müslümanlığı seçti

İngiliz kadın Müslümanlığı seçti

Muğla’nın Fethiye ilçesinde tanıştığı kişiden İslamiyet ile ilgili bilgi alan İngiliz Debbie Jayne, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. 

Jayne ve Fethiye’de tanıştığı Mustafa Bilim’in Fethiye Müftülüğüne yaptıkları başvuru üzerine, ihtida töreni düzenlendi.

Törende Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’nun İslamiyet ve Müslümanlık hakkında bilgi aktarmasının ardından şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getiren Jayne, Müslüman oldu. Kadıoğlu, Jayne’e ihtida belgesi ile Kur’an-ı Kerim ve İngilizce mealini hediye etti.

Jayne, gazetecilere yaptığı açıklamada, İslamiyet’i daha önce de merak ettiğini ve araştırdığını söyledi.

Mayıs ayından bu yana Türkiye’ye gidip geldiğini anlatan Jayne, “Bir haftadır Fethiye’deyim. Burada tanıştığım Mustafa Bilim’den İslamiyet hakkında bilgiler aldım. İlgim arttıkça Müslümanlığa yöneldim ve İslamiyet’i seçtim” dedi.

Bilim de Jayne ile çalıştığı otelde tanıştıklarını belirterek “Jayne İslamiyet’i daha önce de araştırmış. Bana da sürekli Müslümanlık ile ilgili sorular sordu. Ben de elimden geldiğince ona yardımcı oldum. Müslüman olmak istediğini söyleyince de müftülüğe başvurduk” diye konuştu.

Etiketler