Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İslam Üniversitesi’ne üst düzey ziyaret

İslam Üniversitesi’ne üst düzey ziyaret

Kabardey-Balkar Başkanlığı İdaresi Başkanı Muhammed Kodzokov, Nalçik’te bulunan Ebu Hanife Kuzey Kafkasya İslam Üniversitesi’ni ziyaret etti.
Kodzokov, ziyareti, İslam Üniversitesi’nde yapılan Kabardey-Balkar imamlarına yönelik üç günlük kursun başlaması sebebiyle gerçekleştirdi.
11 bilgisayarın bulunduğu bilgisayar sınıfını ve yurtları gezen Kodzokov, “Her şey tam mı, rahat mı, sıcak mı diye bakmak için geldim. Kabardey-Balkar Cumhuriyeti ve halkı için İslam Üniversitesi’nde verilen eğitimin iyi şartlarda olması önemlidir” dedi.
Üniversitede, ikinci sınıfın dersine giren Kodzokov, “Biz sizlerden umutluyuz” ifadesinde bulundu.
İslam Üniversitesi rektörü Şarafutdin Çoçayev, “Arapça eğitim programımız, Rusya Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı” açıklamasında bulundu. Kabardey-Balkar Müftüsü Hazretali Dzasejev de, “Okumak ve okumak; işte önemli olan bu” ifadesinde bulundu. Ayrıca, ülke yönetimi sayesinde, eğitim kurumunda, öğrencilerin eğitimi ve imamların kurslarının aynı anda yapılabilmesi için tüm şartların sağlandığını ifade etti.
İmamlara hitaben konuşan Dzasejev, “Bugün her biriniz için faydalı olacak üç günlük kursa başlıyoruz. Kur’an bizi okumaya çağırıyor. Ancak, maalesef ki, Kur’an’ı tek taraflı yorumlayan ve Kutsal Kitabın hayatımızın her yönünü kapsadığını unutan kardeşlerimiz var. Kur’an’ı bilgili öğretmenler rehberliğinde öğrenmek lazım. Kur’an’ı doğru anlamak önemlidir, bizim kurslarımız bunun için var” dedi. Ajanskafkas