Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“İslamcı terörist” demezsen dedirtene kadar katliam yaparlar

“İslamcı terörist” demezsen dedirtene kadar katliam yaparlar

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande son bir buçuk yıldır peş peşe saldırıların hedefi olan ülkede, Nice’teki kamyonlu terörün ardından “Tüm Fransa İslâmcı terörün tehdidi altında” diyerek ilk kez “İslamcı terör” ifadesini kullandı. Daha önce DAEŞ’in düzenlediği terör saldırılarının hedefi olan ülkenin Cumhurbaşkanı açıklamalarında, saldırıların İslâm’la ilgisi olmadığını özellikle vurguluyordu.

Ne değişti?

İkna olmak zorundaydı, “Müslümanlar düşman” demeliydi, çünkü böyle söylemediği sürece DAEŞ’in saldırıları amacına ulaşmıyordu, ulaşamıyordu. Emperyalizmin acil ihtiyacı olan yeni düşmanı var etme çalışmaları böyle konuşan hainler yüzünden aksıyordu ki bu durum medeniyet için stratejik bir tehdit demekti.

DAEŞ’e o kadar masraf yaparak katliam yapan emperyalizm hem fiziksel hem de felsefi varlığını korumak için kendine yeni düşman olarak “Müslümanları” seçtiğini herkes biliyor artık. DAEŞ saldırılarından sonra, “İslam bizim düşmanımız değil” diyen bütün Batılı liderler kendi medeniyetlerine ihanet içindedir. Büyük resmi göremeyen ve medeniyetin devamı için gerekli stratejiye ihanet eden bu hain liderler ya yola gelecekler ya da tasfiye edilecekler.

Düşmansız olmaz. Düşmanın olmadığı yerde devlete de gerek yoktur, askere de, bayrağa da… Düşman varlığı kaim eden kadim bir zıt kıymettir. Emperyalizm düşmansız kalırsa ölür.

Bu durumda Hollande yola gelmiştir ve sıra, eğer ABD başkanı olarak seçilirse Hillary Clinton’a gelmiş demektir. Zira Clinton da “Müslümanlar düşman değil” diyen hainlerden. Trump seçilirse ABD’de DAEŞ eylemlerine gerek kalmaz çünkü o zaten başından beri “Müslümanlar düşman” diyor.

Hollande “Müslümanlar düşman” dediğine göre DAEŞ artık Fransa’da eylem yapmayacak mı?

Evet, Fransa’da uzun bir süre DAEŞ eylemleri kesilir. Fakat teröristlerin tehditlerine boyun eğdiğinizde beladan kurtulmuş olmaz aksine belanın bir parçası olursunuz. Çünkü bugün yaşanan süreç sadece birinci seviye. Yakında ikinci seviyeye geçildiğinde Fransa’nın demeç vermesi yeterli olmayacak Müslüman katliamına katılması da gerekecek. Katılmazsa DAEŞ katliamlarına yeniden katlanmak zorunda kalır.

Sabi sübyanları katlederek Bağdadi’nin vadettiği cennete gideceğine inanan “cehennem köpekleri” iblis tarafından işten atılana kadar katliam yapmaya devam edecekler. Önceliklerimiz değişene kadar, kötü ve iyi tariflerimiz değişene kadar devam edecekler.

Sonra?..

Nevada Çölü’nden ve Seven Sisters’taki ofislerden yönetilen robotlar gelip katliam başladığında, başımızın çaresine bakarız demekten başka yol görünmüyor…

Etiketler