Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“İspanyol mahkemesinin Mavi Marmara kararı Filistin’e armağan olsun”

“İspanyol mahkemesinin Mavi Marmara kararı Filistin’e armağan olsun”

Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Yılmaz,  hukuksuzluğu ve dokunulmazlığı yaşam tarzı olarak seçen işgalci İsrail’in, İspanya’daki lobileriyle Mavi Marmara davasını engellemeye çalıştığını ancak bunu başaramadığını söyledi.
İspanya’da, Mavi Marmara yolcuları ve avukatların açtığı davanın, gözaltı kararıyla yeni boyut kazandığına dikkati çeken Yılmaz, “Çok zorlu süreçlerden geçerek bu aşamaya gelen insanlığa karşı işlenmiş suçlar davasında, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eski 6 bakan hakkında çıkan gözaltı kararı oldukça sevindirici bir gelişmedir” diye konuştu.
Yılmaz, Mavi Marmara konusunda başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada hukuki mücadelede mesafelerin kat edildiğini anlattı. Haklı davalarında, meşru yollarla mücadeleyi sürdürdüklerini belirten Yılmaz, “Hukuki mücadeleye başladığımız günlerde İsrail bizimle ‘Bu bir tiyatrodur’ diyerek alay etti. Perdenin ve işledikleri suçların üzerinin bir an önce kapanması için ellerinden geleni yapıyorlar ama perde her gün yeniden açılıyor. Sahnedeki acizliklerini ve rezilliklerini izliyorlar” ifadelerini kullandı.
Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bizler, tüm mazlum Filistin halkının meşru ve haklı davalarının destekçileri, özgür Filistin, özgür Kudüs davasının erleriyiz. Davamız, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü davasıdır. Mücadelemiz, adalet ve özgürlük, Filistinli kardeşlerimize destek olma mücadelesidir. Mavi Marmara’da yapmaya çalıştığımız, Filistinli kardeşlerimizin sesini dünyaya duyurmak ve onlara ‘Yalnız değilsiniz’ mesajı vermektir. Bu konuda gayretlerimiz devam ediyor. İspanya›daki, insanlığa karşı işlenmiş suçlar kapsamında yürütülen davada alınan gözaltı kararı, Filistinli kardeşlerimize armağan olsun.”
İspanya Ulusal Mahkeme Hakimi Jose de la Mata, Mavi Marmara saldırısıyla ilgili soruşturmanın yeniden açılması için İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eski 6 bakanın İspanya’ya ayak basmaları halinde olası gözaltı kararı çıkarılabilmesi için kendisinin haberdar edilmesi talimatı vermişti.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!