Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘İsrail panikte, yeni sürprizlerimiz var’

'İsrail panikte,  yeni sürprizlerimiz var'

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara gemisine saldırı sonrası açılan davalara ilişkin, “Amerika’da, ambargoyu uygulayan ilk başbakan Ehud Barak, mahkemeye çekildi ve uluslararası terör suçu işlemekten mahkeme önüne çıkıyor. İspanya’da Netanyahu, Liberman ve kabinesinden 6 kişi ile kanlı, cani, terörist eski MOSSAD başkanı, tutuklama kararıyla karşı karşıya kaldı” dedi.

Mavi Marmara’ya saldırı davasının mağdur, müşteki ve avukatları, davanın 10. duruşması öncesi Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayının önünde toplandı.

Bütün dünyanın gözü önünde İsrail’in Filistin topraklarında kan ve gözyaşı akıttığını belirten Yıldırım, “İsrail, dünyaya kafa tuttuğunu zannediyor. İsrail, aslında kendinde olmayan bir gücü atfediyor. Böyle bir dönemde Allah’a şükürler olsun, Akdeniz’e çıktık. İçimizde Müslümanlar, Hristiyanlar, Yahudiler, putperest ve ateistler vardı, ama yürekleri çok temizdi. Birlikte hareket ediyorlardı. Mücadele ederken din, dil, ırk ayrımı yapmadan sadece ‘zalime karşıyız’ diyorlardı. Belki de tarihsel manada ilk defa böyle bir birliktelik kurulmuştu. Fakat İsrail, açık denizde Mavi Marmara gemisini vurdu, bizi tutukladı ve sorguladı” diye konuştu.

“İsrail’e yeni sürprizlerimiz var”

Saldırıdan sonra gemide bulunan aktivistlerin dünyanın dört bir yanından İsrail aleyhine davalar açtığını dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti: 

“Bir gün gelecek Allah’ın izniyle bu ördüğünüz duvarların arkasına siz hapsolacaksınız, dedik. Nasıl ki bir Filistinli çocuk, tedavi olmak için yurtdışına çıkamıyorsa, sizin engelinizle karşılaşıyorsa, öyle davalarla karşılaşacaksınız ki sizler de, Mavi Marmara gemisine saldırı emrini verenler de, saldıran askerler de artık işgal ettiğiniz Filistin topraklarına hapsolacaksınız. Yeryüzüne yaydığınız servetinizi kontrol edemeyeceksiniz. Bunlar, İsrail’den mallarını kaçırdılar. Bunlar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu, İHH’yı uluslararası terörist ilan etmek istediler. Bunu yapamadılar, çünkü biz haklıydık. Şimdi Amerika’da, ambargoyu uygulayan ilk başbakan Ehud Barak mahkemeye çekildi ve uluslararası terör suçu işlemekten mahkeme önüne çıkıyor. İspanya’da Netanyahu, Liberman ve kabinesinden 6 kişi ile kanlı, cani, terörist eski MOSSAD başkanı, tutuklama kararıyla karşı karşıya kaldı. İsrail panikte. İsrail’e yeni sürprizlerimiz var. Daha birçok yerde bu davalarla karşılaşacaksınız.”

Etiketler