Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul Valiliği’nden ‘sağanak’ açıklaması | Metrekareye 114 kilo yağış

İstanbul Valiliği’nden ‘sağanak’ açıklaması | Metrekareye 114 kilo yağış

İstanbul’un genelinde gündüz saatlerinde etkili olan sağanak yağış giderek etkisini artırdı. Orta kesimde kalan ilçelerin ciddi derecede etkilendiği sağanak yağışta bir de vatandaşımız can verdi. 

Bu gelişmelerin üzerine yağışarın Meteoroloji yetkilerinden alınan bilgiye göre akşam da etkisini azaltarak süreceğini anımsatan İstanbul Valiliği, vatandaşları dikkatli olamaları hususunda uyardı.

Fatih’te metrekareye 114 kg yağış

Valilik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde bugün sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrasında, Fatih ilçemizde metrekareye 114 kg olmak üzere, Beşiktaş, Sarıyer, Üsküdar, Kartal, Kadıköy, Ümraniye ilçelerimizde metrekareye ortalama 30-40 kg yağış kaydedilmiştir.

Vapur ve tramvay seferleri iptal edildi

Etkili olan sağanak yağış ve hava muhalefeti nedeniyle 13.10-14.30 saatleri arasında Şehir Hatları vapur seferleri yapılamamış, Kabataş-Bağcılar tramvay seferleri geçici olarak durdurulmuştur.

Binlerce İstanbul’lu ihbarda bulundu

Saat 16.00 itibariyle; İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Zabıta Komuta Merkezlerine toplam 2414 ihbar yapılmış, alınan taleplerin süratle değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması için bütün ekipler seferber edilmiştir.

Aşırı yağışlarda bir kişi öldü

Unkapanı Köprüsü civarında biriken yağmur sularının tahliyesi neticesinde, kimliği belirsiz bir şahsın cesedi bulunmuş olup, ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından otopsi çalışmaları başlatılmıştır.

Yağışlar sabaha kadar sürecek

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan meteorolojik bilgilere göre; bölgemizde devam edecek kuvvetli yağışların gece boyunca süreceği ve sabah saatlerine kadar etkisinin azalarak devam etmesi beklenmektedir.”