Son Dakika

İstanbul Valiliği'nden YKS'ye girecek öğrencileri ilgilendiren açıklama

İstanbul Valiliği yarın ve ertesi gün yapılacak YSK sınavının huzurlu bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli bütün tedbirlerin alındığını açıkladı. Ayrıca öğrencilerin kimlik kartı konusunda mağduriyet yaşamaması için ilçe nüfus müdürlüklerinin de açık olacağı bildirildi.
İstanbul Valiliği'nden YKS'ye girecek öğrencileri ilgilendiren açıklama Arşiv

İstanbul Valiliği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli bütün önlemlerin alındığını bildirdi.

"Gerekli önlemler alındı"

Valilik açıklamasında, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde YKS yapılacağı anımsatılarak, şunlar kaydedildi:

"Bu sınavların huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli bütün önlemler alınmıştır. Sınavın yapıldığı merkezlerin yakınlarında inşaat, imalat, kazı, seçim propagandası vb. gürültü üreten işlere sınav süresince ara verilmesi, klakson, sesli yayın, ilan vs. yapılmaması ve bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmaları çok önemlidir. Konuyla ilgili kurumlar tarafından gerekli denetimler yapılmakla birlikte, vatandaşımızın duyarlılığını bekliyor, sınava katılacak bütün adaylara başarılar diliyoruz." 

Nüfus müdürlükleri açık olacak

Bu arada sınavına katılacak adayların kimlik kartı mağduriyeti yaşamaması için cumartesi ve pazar günü sabah 07.00 ile 10.15 saatleri arasında ilçe nüfus müdürlüklerinin açık bulundurulacağı bildirildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.