Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul’da toplu taşımada yeni karar: 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yasak geldi

İstanbul'da koronavirüs önlemleri kapsamında 15 Ocak'tan itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altına toplu taşıma yasağı getirildi.

İstanbul'da toplu taşımada yeni karar: 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yasak geldi

İstanbul Valiliği, son İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi karan doğrultusunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden, bu yaş grubundaki vatandaşların toplu ulaşımda kullandıkları İstanbulkart’ın iptalini istedi. İBB de dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada uygulamayı duyurdu. Uygulama, yeni karar alınana dek devam edecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TALİMATI DOĞRULTUSUNDA BELİRLENDİ

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre valilik, İçişleri Bakanlığı’nın 30 Kasım 2020 tarihli genelgesi çerçevesinde, İstanbul Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 1 Aralık 2020 tarihinde aldığı kararı İBB’ye ileterek, uygulamanın hayata geçirilmesini istedi.

Yazıda, “Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayım hızını kontrol altında tutma amacıyla, içinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirileceği” vurgulandı.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı için halen 10.00-13.00, 13.00-16.00 saatleri arası toplu taşıma kısıtlaması uygulanıyor.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!