Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“İyilik Senin Kanında Var Esenler”

Özkan Erusta
“İyilik Senin Kanında Var Esenler”

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kış şartları nedeniyle kan bağışı miktarında ciddi düşüş olduğunu duyurması ve tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etmesinin ardından Esenler’de adeta seferberlik başladı.

Kızılay Esenler Şubesi, Esenler Belediyesi, Esenler Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “İyilik Senin Kanında Var” sloganıyla kan bağışı için harekete geçti. Bu kapsamda Şehit Emrah Sağaz İlkokulu’nda başlatılan kampanya ile onlarca ünite kan toplandı.

Çocuklarını okula getiren birçok velinin de katılımıyla okul bahçesine kurulan Kızılay çadırı dolup taştı. Vatandaşlar kan vermek için uzun kuyruklar oluştururken Esenler Kaymakamı Adil Karataş da kan bağışında bulundu.

HALKIN DUYARLILIĞI TAKDİRE ŞAYAN

Kan bağışı çağrısının halktan büyük destek gördüğünü belirten Kızılay Esenler Şube Başkanı Abdurrahman Bölük, “Genel Başkanımızın çağrısıyla milletimiz harekete geçti. Halkımızı kan bağışı kampanyasına vermiş olduğu destek takdire şayandır. Türk milleti her zaman Kızılay’ın yanında olmuştur bunu bir kez daha gösterdi. Esenler halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Veliler kan bağışında bulunurken, çocuklara kan bağışının önemi anlatıldı…