Son Dakika

İzmir Adliyesi'nde gaz kaçağı: 5 kişi etkilendi

İzmir Adliyesi'nde yangın söndürme tüplerinin bakımı sırasında meydana gelen gaz kaçağından ötürü etkilenen 5 kişinin hastaneye kaldırıldı. Ayrıca sabotaj ihtimali üzerinde durulmasına ilişkin İl Emniyet Müdürü açıklamalarda bulundu.

İzmir Adliyesi'nde gaz kaçağı: 5 kişi etkilendi

İzmir Adliye binasının alt katında gaz sızıntısı olduğu bilgisi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye aracı, ambulans ve AFAD ekibi gönderildi.

Ayrıca tedbir amaçlı bina boşaltılırken duruşmalar da yarıda bırakıldı.

5 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Gazdan etkilenen 5 kişi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Tepecik Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırılırken 3 polise ise adliye önündeki ambulansta oksijen verildi.

Adliyeye, gazın tahliyesi için büyük fanlar gönderildi. 

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, 7 ambulansın bölgeye gönderildiğini, olası bir duruma karşı hastanelerde hazırlık yaptıklarını belirtti.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin soruşturma başlattı.

BAKAN GÜL'DEN AÇIKLAMA

Yaşanan gaz kaçağına ilişkin resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit, şu ifadeleri kullandı:

"İzmir adliyemizde yangın söndürme tüplerinin bakımı esnasında meydana gelen gaz kaçağından etkilenerek tedavi altına alınanlara ve tüm adalet mensuplarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." 

SABOTAJ İHTİMALİ YOK

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, konuyu yakından takip ettiklerini, gaz sızıntısının söz konusu olduğunu, olaya ilişkin herhangi bir sabotaj ihtimali bulunmadığını belirtti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.