Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İzmir’de bombalı eylem hazırlığındaki 5 terörist yakalandı

İzmir'de bombalı eylem hazırlığındaki 5 terörist yakalandı

İzmir’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 5’e çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir süreden beri eylem hazırlığında olan terör örgütü üyelerine yönelik, Konak ve Gaziemir ilçelerinde düzenlenen operasyon kapsamında Barış İ. ve Bozan D’yi de gözaltına aldı.

Zanlılardan birinin üzerinde Mervan A. ismiyle “Polis Haber Gazetesi” adına düzenlenmiş sahte tanıtım kartı ele geçirildi. Kartın muhtemel bir saldırıda arama noktalarından geçebilmek için kullanılmasının planlandığı belirtildi.

İzmir’deki operasyonda teröristlerden 3’ü, bugünkü 10 Kasım törenlerinde eylem yapmak için toprağa gömdükleri kilolarca patlayıcı ile el bombalarını çıkarırlarken suçüstü yakalanmışlardı. 

“Facianın önüne geçildi”

İzmir Valisi Mustafa Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gaziemir ilçesindeki ormanlık alanda bölücü terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda 18 kilograma yakın C4 patlayıcı, 10 el bombası, 5 fünye ve cep telefonu düzeneği ele geçirildiğini belirtti.

Operasyonla olası bir facianın önüne geçildiğini vurgulayan Toprak, şöyle devam etti:

“Ele geçen C4, el bombası ve diğer malzemelere baktığımızda şüphesiz ki bunlar sergilenmek üzere değil, maalesef hain birtakım emellere hizmet edecek malzemeler. Onun için ülkemizin birliğini, beraberliğini sağlamak ve bu konuda katkı sunmak üzere çevremizde olan birtakım gelişmelere de dikkat ederek, gerekli ihbarlarımızı ilgili noktalarla paylaşmaya mecbur olduğumuz bu olayla bir kez daha ortaya çıkmıştır.”

Etiketler