Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

K. Osetya’da 120 bin kişi koruma altında

K. Osetya’da 120 bin kişi koruma altında

Rusya Federasyonu’nun 20 bölgesinden sosyal koruma kurumu temsilcileri, Stockholm Üniversitesi uzmanları ve İsveç Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Ajansı’nın (SIDA) katılıyla düzenlenen ‘Aile ve çocuklarla sosyal çalışmada karma yaklaşımın gerçekleştirilmesi’ konulu proje toplantısında konuşan Kuzey Osetya Başbakan Birinci Yardımcısı Ermak Dzansolov,

Aile Yılı çerçevesinde yapılan çalışmaları anlatırken ülkede 17 bin çok çocuklu ailenin sürekli sosyal koruma kurumlarının gözetim alanında olduğunu söyledi.
Çalışma ve Sosyal Gelişim Bakanı Larisa Tuganova da “Kuzey Osetya’da 32 sosyal koruma kurumu var ve buralarda 2 bin 900 kişi çalışıyor. Ülkenin 120 bin vatandaşı sosyal koruma altına alındı” dedi.

Projenin İsveçli koordinatörleri İvon Askerlund ve Ravinder Makhun da, Rusya bölgelerinde artık aile ve çocuklarla sosyal yardım için tatmin edici bir sistemin oturduğunu kaydetti.
Askerlund, “Bölgelerde yürütme organları ile aktif şekilde ortak hareket ediyoruz. Herkes aile ve çocuklara yardıma yönelik bu projenin gerçekleştirilmesinin önemini anlıyor. Her geçen gün çocuğun ailede kalması ve ailede yetiştirildiği bilinci her geçen gün artıyor” dedi.

Yabancı uzmanlar yine de, Rusya bölgelerinde sosyal koruma sisteminin personel açısından İsveç’in seviyesine ulaşmadığını not etti. Askerlund, sosyal çalışanların rollerinin güçlendirilmesi için hukuki temel ve tecrübenin olmasının gerektiğini belirttti.