Son Dakika

Kadınlar kavga ediyorsa, kazanan olmaz

22'nci Başbakan Tansu Çiller ile İyi Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Merâl Akşener, birbirine girdi. Çiller'in Akşener'i 'Casusluk' ile suçlaması üzerine cevap sert oldu: Bana dil uzatırken, herkes dikkatli olacak.

Kadınlar kavga ediyorsa, kazanan olmaz

Türkiye Cumhuriyeti'nin 22'nci Başbakanı Tansu Çiller'in 'Casusluk' iddiasına İyi Parti Genel Başkanı Merâl Akşener'den cevap geldi. Cumhurbaşkanı adayı Akşener, "Benim adımı kullanırken, bana dil uzatırken herkes dikkatli olacak" dedi.

Eski başbakan Çiller'in sosyal medyada dolaşan 'Merâl Akşener, 28 Şubat'ta devletin belgelerini ABD'ye sattı' şeklindeki etiketine, Elazığ Mitingi'nde karşılık veren Akşener, "Herkes dikkatli olsun" ifadesini kullandı.

"HERKES DİKKATLİ OLACAK"
Akşener, kendisine dil uzatırken herkesin dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunarak, "Sayın Çiller, 28 Şubat Dönemi'nde belinde silah olanlardan kimlerin titrediğini, kimlerin kaçtığını, kimlerin korkudan titrediğini açıklamak zorundadır. Tek başına bırakılıp 10 gün telefonu çalmayan birisiyim. 'Ağır abi' gezen herkesin ipliğini pazara çıkarmazsam Akşener değilim. Rahmetli Erbakan'ın teşekkür ettiği tek kişiyim ben. Meral Akşener'e dil uzatırken herkes dikkatli olacak" diye konuştu. "BELGEYİ GÖREN AK PARTİ'DE"
Sayın Erdoğan'a acıdığını vurgulayan Akşener, "Bu kadar ahmağa nasıl katlanıyor, acıyorum. Sosyal medyada bir şey dolanıyor. Tansu Çiller demiş ki; ben 28 Şubat'ta devlet belgelerini ABD'ye satmışım. Yalnız bu belgeleri görenler AK Parti'de milletvekili... Buradan ilan ediyorum. Sayın Çiller bunun doğru veya yalan olduğunu açıklamak zorundadır. Bir başbakan olarak, o devrin başbakanı olarak yapmak zorundadır. Her türlü karartma ve hakaret oyunları oynanmaya devam ediyor" açıklamasında bulundu."SİYASİ RANT PEŞİNDE KOŞMA"
Öte yandan eski başbakan Tansu Çiller, sosyal medyada ismi kullanılarak yapılan açıklamaların kendisine ait olmadığını açıklayarak, DYP'de genel başkan yardımcısı olarak yanında yer alan Merâl Akşener'e cevaben, "Benim tarafımdan yapılmayan hiçbir açıklama bana ait değildir. Ayrıca hiç kimse, benim ismim üzerinden siyasi rant peşinde koşmasın. Kamuoyuna saygıyla sunulur" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar

Nihat Aygun Meral Akşener, sen bana göre Fetullah örgütünün yayılmasinda en çok pay sahibi olan birisin.Bunu ben söylemiyorum Fetöcular sosyal medyada veya şurda burda söylüyorlar.Ben Başbakan olacam,Kaçacak kaçacak, Yurtta Sulh Cihanda Sulh sana boşuna söyletilmedi .

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.