Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kafkasya’dan Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajı

Kafkasya’da Müslüman fikir adamlarından Veysal Orucov Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı destekleyen açıklamalarda bulundu.

Ceyhun Aşirov
Kafkasya’dan Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajı

Kafkasya’da meşhur davetçilerden ve Müslüman toplumun temsilcilerinden Veysal Orucov Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı destekleyen açıklamalarda bulundu.

Orucov yaptığı konuşmada bütün gücümüzle, dualarımızla Türk ordusunun çocuk katili terör örgütü PKK/YPG’ye karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyoruz dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “PKK yıllardır bölgemizde masum insanların canlarına kıyıyor, Suriye’de demografik yapıyı değiştiriyor, çocukları öldürüyor ve Türkiye’nin güvenliğini tehdit ediyor. Bu örgüte karşı Allah Türk ordusuna zafer versin ve muzaffer etsin’’ dedi.

“BU TARİHİ GÜNDE TÜRKİYE’NİN YANINDA OLMALIYIZ”

Veysal Orucov, Türkiye’nin aldığı bu kararın tarihi ve hayatı önemde olduğunu ve bölgenin kurtuluşuna sebep olacağını belirtti. Orucov: “Biz Müslümanların Türkiye’nin teröristlere karşı aldığı bu tarihi kararda ve günde elimizden geldiği kadar Türkiye’nin yanında olmamız gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.

Orucov, önceden Türkiye’ye karşı uygulanan geçici ambargolar zamanında da Kafkasya Müslümanlarına çağrı yaparak şunları söylemişti: “Bugün Türkiye eskiye kıyasla ekonomik ve diğer alanlarda ciddi gelişme gösterdi, kendine geldi. Türkiye devleti, Filistin’e, Arakan’a, Pakistan’a, Irak’a, Yemen’e, Kafkasya’ya kısaca nerede mazlum varsa oraya yardım ediyor, el uzatıyor. Bundan dolayı Türkiye hedeftedir. Türkiye’nin Dünya’da özellikle de İslam dünyasında söz hakkı olmasını istemiyorlar işte bu yüzden yumuşak karnı olan ekonomik yönden vurmaya çalışıyorlar. Bizlerde bu zamanda elimizden geldiği kadar Türkiye’ye destek olmamız gerekmektedir”

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Mübariz Qaracayev

    Əlhəmdülilləh Rabbim bütün müsəlman ordularını gücləndirin və millətindən asılı olmayaraq harada olursa olsun qardaşlarımıza gücümüz getdiyi qədər köməyi etməyə haziriq

Yorumları Gör (1 Yorum)