Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Kahire nerede? Anadolu Ajansı Kahire ofisine polis baskın yaptı!

Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyen Kahire polisi, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına alarak, bilinmeyen bir yere götürdü. Dışişleri Bakanlığı, AA’nın Kahire Bürosu’na güvenlik güçlerince baskın düzenlenmesi ve çalışanlarından bazılarının gözaltına alınmasını kınadı. Peki Kahire nerede? İşte detaylar...

Kahire nerede? Anadolu Ajansı Kahire ofisine polis baskın yaptı!

Kahire’deki Anadolu Ajansı’nın ofine güvenlik güçleri baskın düzenledi. Gerçekleştirilen baskında 1’i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına alındı. Kaynaklar gözaltına alınan AA çalışanlarının nereye götürüldüğünün bilinmediğini söyledi. Dışişleri Bakanlığı olayla ilgili yaptığı açıklamada “AA’nın gözaltına alınan ve biri vatandaşımız olan çalışanlarının derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz” dedi. Peki Kahire nerede?

Dışişleri Bakanlığı: “Bu pervasız tutumda basın özgürlüğünde hassas görünen Batılı ülkelerin Mısır’daki ihlallere göz yummasının payı bulunmaktadır”

AA Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu konuyla ilgili TRT Habere yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili Mısır makamlarıyla irtibata geçtiğini fakat yetkililerden henüz geri dönüş olmadığını açıkladı. Ayrıca olayla ilgili 20 saatin geçtiğini ve Mısır makamlarından açıklama yapılmadığı için “hiç bir şey bilmiyoruz” dedi.

AA Genel Müdürü Kazancı ise “Mısır Makamları, AA çalışanlarını derhal serbest bırakmalı” açıklamasını yaptı.

KAHİRE NEREDE?

16 milyon nüfusa sahip olan Kahire Afrika ve Arap dünyasının en büyük şehridir. Ayrıca Kahire dünyanın en kalabalık 7. Yerleşim alanıdır. Kahire Mısır’ın kuzeyinde Nil Nehri’nin Doğu kıyıları ve Nehir Adaları üzerinde yer almaktadır. Birçok uygarlıklara ev sahipliği yapmış Kahire kentinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri