Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kahraman Mehmetçik EYP’yi çıplak elle imha etti

Kahraman Mehmetçik EYP’yi çıplak elle imha etti

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusunun (ÖSO), terör unsurlarını temizlemek ve barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde devam ediyor.

Kahraman Mehmetçik’in başarılı operasyonlarıyla Suriye’nin kuzeyinde büyük bir temizlik yapıldı.

Operasyon kapsamında Afrin ilçe merkezi kısa sürede teröristlerden temizlenirken, 4 bin 500’e yakın terörist etkisiz hale getirildi.

Tuzaklanan mayınlar temizleniyor

Afrin ve çevresinde teröristlerden geriye tuzaklanan bombalar kaldı. Bölgede hayatın normale dönmesi için arama tarama faaliyetlerini sürdüren Mehmetçik, tuzakları tek tek imha ediyor.

TSK’dan yapılan son bilgilendirmede, bölgede 206 mayın ve 1079 el yapımı patlayıcının tespit edilerek imha edildiği belirtildi.

EYP’yi çıplak elle imha etti

Objektiflere yansıyan görüntülerde; bölgede görev yapan bir SAS komandosunun korkusuz bir şekilde teröristlerin tuzakladığı bombayı imha etmeye çalıştığı görülüyor.