Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Kaplan”larımız teröristleri fena “Pençe”ledi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde teröristlere yönelik başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu’nda 36 saat içinde terör örgütüne ait 500’den fazla hedef top, Fırtına obüsü, ÇNRA’nın yanı sıra SİHA ve F-16’lardan yapılan atışlarla imha edildi.

Seda Şimşek
“Kaplan”larımız teröristleri fena “Pençe”ledi

Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Seda Şimşek/Ankara

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde teröristlere yönelik başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu’nda 36 saat içinde terör örgütüne ait 500’den fazla hedef top, Fırtına obüsü, Çok Namlulu Roketatar’ın (ÇNRA) yanı sıra SİHA ve F-16’lardan yapılan atışlarla imha edildi. Komandolar, yer yer bin 900 metre ve üzeri yüksekliğe çıkan zorlu arazi koşullarında terör yuvalarına girmeyi sürdürürken İHA ve SİHA’lar da bölgeyi sürekli olarak tarıyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, operasyonla komandoların Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tarihe yeni bir altın sayfa ekleyeceğini söyledi.

TERÖRİSTLERE AİT HEDEFLER TEK TEK YERLE BİR EDİLİYOR

Son dönemde Irak’ın kuzeyinden karakol ve üs bölgelerine taciz ve saldırı teşebbüslerini artırarak hudutların ve halkın güvenliğini tehdit eden terör örgütü PKK’ya yönelik TSK tarafından başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu planlandığı şekilde devam ediyor. Pençe-Kartal Operasyonu’nun hemen ardından gerçekleştirilen Pençe-Kaplan Operasyonu ile komando birliklerinin Haftanin’de belirlenen bölgelere yönelik hava hücum harekâtı sürüyor, teröristlere ait hedefler tek tek yerle bir ediliyor. Mehmetçik, diğer yandan PKK terör örgütünün bölgede tuzakladığı mayın ve EYP’leri etkisiz hale getirmeye, silah, mühimmat ve yaşam malzemelerini imha etmeye devam ediyor.

İHA’LAR VE SİHA’LAR TAKİPTE

Operasyonun başlamasından bu yana geçen yaklaşık 36 saat içinde terör örgütüne ait belirlenen 500’den fazla hedef top, Fırtına obüsü, ÇNRA’nın yanı sıra SİHA ve F-16’lardan yapılan atışlarla imha edildi. Atışlarla bölgenin yumuşatılmasının ardından, belirlenen bölgelere komandolar karadan sızma harekatı gerçekleştirirken bazı komando birlikleri de helikopterlerle bölgeye indirildi. Komandolar, yer yer bin 900 metre ve üzeri yüksekliğe çıkan zorlu arazi koşullarında terör yuvalarına girmeyi sürdürürken İHA ve SİHA’lar da bölgeyi sürekli tarıyor. Öte yandan, yerli üretim taarruz helikopteri ATAK’lar da terör hedeflerini darmadağın ediyor.

KOMUTANLAR TAKİPTE

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile TSK komuta kademesinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Merkezi’ndeki yoğun mesaisi devam ediyor. Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile geldiği Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nde sahadaki son duruma ilişkin brifing aldı. Video konferans yöntemi ile harekâta katılan birlik komutanları ile görüşen Akar ve komutanlar, sahadaki durumu da gece boyunca yakından takip etti, talimatlar verdi.

AKAR: TARİHE ALTIN SAYFA EKLEYECEKSİNİZ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, birlik komutanlarına hitabında, “Pençe-Kaplan Operasyonu gayet güzel şekilde gidiyor. Aynı ciddiyet ve kararlılıkla devam edip inşallah başarılı bir şekilde bu operasyonu da sonlandıracağız” diye konuştu. Operasyon bölgesindeki personelin güvenliğinin sağlanmasının önemine de vurgu yapan Akar, “ Bugünlere kolay gelinmedi. Geçmişe, 2015 yılına doğru bakın, teröristlerin ‘girilemez’, ‘ulaşılamaz’ dedikleri nerelere girildi, nerelere çıkıldı, neredeki inler, barınaklar, sığınaklar teröristlerin başlarına yıkıldı. Aynı tertip ve düzende ilerlemek suretiyle inşallah Pençe-Kaplan Operasyonu’nu da başarıyla kapatıp komandonun tarihine, Kara Kuvvetlerimizin tarihine, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tarihine yeni bir altın sayfa ekleyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    şaban-kara

    yiğit–kahraman–askerlerimiz–önce-allah-hımızın–ve-sonra–karaman–eskerlerimiz–sayesinde–allah-iznile–şahser-bir–fedekarlık–muhakki–öyle-bir–kahramanıkki–dünya–yapınan–alçakca–kaleşce—rlınsisice–sahteklığın-işkalin–işallah–sonu–olcak–

Yorumları Gör (1 Yorum)