Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Karaçay-Çerkes’de STK’lara yardım

Karaçay-Çerkes’de STK’lara yardım

Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti Hükümet Binası’nda ülkede bulunan Sivil Toplum Kuruluşları için bir toplantı düzenlendi.
Toplantıda, STK’lar, sosyal projelerini hayata geçirmelerine imkan sağlayacak finansmanı alabilmeleri için hibe yarışmalarına daha aktif bir şekilde katılmaya çağırıldı.
Kuzey Kafkasya Kaynak Merkezi Başkanı Muhammed Pafov, “Hibe yarışmaları, şu an için STK’ların en etkili fon bulma yoludur” dedi.
Pafov’un ifadesine göre, Karaçay-Çerkes’de kayıtlı olan STK’ların çeşitli hibe yarışmalarına katılma imkanı var. Ancak bunların arasında en önemli olanları, Karaçay-Çerkes’in sivil örgütleri destekleme programı ve RF Sivil Meclisinin “Devlet Başkanı Hibesi.”
Muhammed Pafov, hibenin fonunun 4 milyar 228 milyon 200 bin ruble olduğunu açıkladı. Bu rakam çok sayıda STK’nın hibe almasına imkan veriyor.
Karaçay-Çerkes Çalışma ve Sosyal Gelişim Bakanı Yardımcısı Kemal Haçirov’un açıklamasına göre, geçen yıl “Devlet Başkanlığı Hibesi” yarışmasının üç etabında Karaçay-Çerkes’den 13 proje sunuldu. Bu rakam, 2013’e göre iki proje daha az.
Haçirov “Halbuki, hibe alan projelerin artması gerekirdi. Maalesef ülkedeki kayıtlı 600 sivil örgütten sadece 30’u aktif olarak çalışıyor. Bakanlık, gelecek yıl hibe için daha fazla kaynak ayırmayı planlıyor, çünkü örgütleri olabildiğince daha fazla desteklemeyi istiyoruz” dedi.
Ajanskafkas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!