Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Karaman, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Yalova’da araç giriş çıkışı yasaklandı mı?

Karaman, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Yalova’da araç giriş çıkışı yasaklandı mı?

Dünya genelinde etkili olan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsü ile ilgili mücadele kapsamında alınan kararlar vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, 30 büyükşehir ile Zolguldak’ın araç giriş çıkışına kapatılacağını açıkladı. Bu açıklamadan sonra gözler Türkiye haritasına çevrildi.  Vatandaşlar da bu iller ile detayları araştırıyor. Karaman, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Yalova’da araç giriş çıkışı yasaklandı mı? İşte detaylar..

Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere ilişkin yaptığı açıklamada, salgınla mücadele çerçevesinde attıkları adımlara bu gece yarısı itibarıyla yenilerini ekleyeceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu gece itibarıyla 30 büyükşehir ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi, belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.” dedi.

Büyükşehir iller haritasını incelediğimizde bu illerin arasında kalan illerin de doğan olarak araç çıkış yasağı kapsamına girdiği görülüyor.

Bu illere baktığımızda, Karaman, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Yalova’da araç giriş çıkışı yasaklanmış oldu.

İşte Büyükşehir iller haritası…

Karaman, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Yalova'da araç giriş çıkışı yasaklandı mı?