Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Kaybedecek tek günümüz yok”

Erdoğan, yeni yasama yılının açılış konuşmasında vekillere hitap etti: Terörle arasına mesafe koyan tüm kesimleri birlikte hareket etmeye çağırıyorum.

“Kaybedecek tek günümüz yok”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılının açılış konuşmasında vekillere hitap etti; “Terörle arasına mesafe koyan tüm kesimleri birlikte hareket etmeye çağırıyorum” dedi. Erdoğan, “Suriye’de kendi yolumuzda devam etmekten başka çaremiz kalmamıştır” şeklinde konuştu.

TBMM’nin 27. Dönem 3. Yasama Yılı başladı. Genel Kurul’da milletvekillerine hitap eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te tören ile karşılandı. “Millet olarak hiçbir zaman esareti kabul etmedik” diyen Erdoğan, 15 Temmuz’da TBMM’nin ikinci defa gazilik unvanıyla şereflendiğini hatırlattı. “Bu ülkeye ve millete karşı sorumlu olduğunu unutanların bu çatı altında yeri yoktur” açıklaması yapan Erdoğan, “Terör ile arasına mesafe koyan tüm kesimleri birlikte hareket etmeye çağırıyorum” dedi. Erdoğan, IMF defterini tekrar açılmamak üzere kapattıklarının altını çizerek, “Dengelenme ve yeniden büyüme sürecini başarıyla sürdürüyoruz. İlk defa artı göstergelere geçtik. Enflasyon verilerinin yeniden tek haneli rakamlara ineceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

“BİR BAKMIŞSIN ANSIZIN GİRMİŞİZ”

“Türkiye’nin artık bu konuda kaybedecek tek günü dahi yoktur. Geldiğimiz noktada, kendi yolumuzda devam etmekten başka çaremiz kalmamıştır. Bir gece ansızın gelebiliriz. Sınırlarımız dışında hiçbir faaliyetimiz işgal, istismar, ilhak için değildir. Suriyeli kardeşlerimiz rejimin ve terör örgütlerinin baskını altında ezildiğinde sınırlarımızın ve gönlümüzün kapısını açtık. Akdeniz, Ege ve Karadeniz’deki her gelişme bizi doğrudan ilgilendirir. Ne bedel ödersek ödeyelim! Bunların hepsinin toplam açılımı nedir? Bir gece ansızın gelebiliriz.Dayatmaya ve senaryoya rıza göstermeyiz.”

“SURİYELİLER’İ İSKAN EDERİZ”

“30 kilometre derinliğindeki Güvenli Bölge boyunca 2 milyon kişiyi iskân ettirmeyi planlıyoruz. Projelerimiz hazır. Devlet başkanlarıyla Birleşmiş Milletler’deki görüşmelerde paylaştık. Bölgeyi terör örgütünün işgalinden kurtardıktan sonra uluslararası alacağımız destekle bu projeyi başlatacağız. Türkiye, kendi güvenliğini bölgede hesabı olan güçlerin keyfine terk edecek değildir. Türkiye gelişmekte olan bir ülke grubunda bir üst kategoriye yükseldi. Birileri terör ve sığınmacı yüküyle bize diz çöktürebileceklerini zannediyor. Biz bu dayatmaya ve senaryoya rıza göstermeyiz. Millet olarak kıyam eder ayağa kalkarız.”

“10 EKONOMİDEN BİRİ OLACAĞIZ”

“Dengelenme ve yeniden büyüme sürecini başarıyla yürütmekteyiz. Mali disiplinden asla taviz vermedik. Ülkemize kur manipülasyonları ve döviz oyunlarıyla yön çizmeye kalktılar. Yaşanan hadiselere rağmen hem bütçe açığı hem borç stokunun millî gelire oranı, Avrupa Birliği’ne göre; ‘çok iyi’ seviyede. Yeni strateji ve reformları kesintisiz sürdürmekte kararlıyız. 11. Kalkınma Planı’ndaki yol haritamızı izleyip, seçimsiz dönemi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Türkiye’yi en kısa sürede dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirene kadar durup dinlenmeden çalışacağız.”