Son Dakika

Kayyım karşıtı protestoya katılan teröristten vatandaşa bıçaklı saldırı!

Kadıköy'de izinsiz gösteri düzenleyerek, PKK'ya yardım eden HDP'li belediyelere kayyım atanması kararını protesto eden gruptaki bir kişi, kendilerine tepki gösteren vatandaşı 3 yerinden bıçakladı. Bıçaklı saldırganın terör örgütü PKK'dan sabıkalı olduğu belirlendi.
Kayyım karşıtı protestoya katılan teröristten vatandaşa bıçaklı saldırı! Arşiv

İstanbul Kadıköy'de izinsiz toplanarak; HDP'li Van, Diyarbakır ve Mardin belediyelerine kayyım atanmasını protesto eden grup taşkınlık çıkardı.

Polis, Bahariye Caddesi'nden Süreyya Operasına doğru yürümek isteyen gruba izin vermerdi ve uyarılarda bulundu. 

Protestoculara tepki gösteren vatandaşı bıçakladılar

Daha sonra toplumun huzurunu bozmaya tevessül ederek taşkınlık çıkaran grup üyeleri, ara sokaklara dağılarak kaçıştı. Polis ile göstericiler arasında kovalamaca yaşanırken infial çıkarmaya çalışan gruba tepki gösteren bir vatandaşımız ise bıçaklı saldırıya maruz kaldı.

Saldırıya uğrayarak sırtından 3 defa bıçaklanan  vatandaşımız ambulansla İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

PKK'dan sabıkalı olduğu ortaya çıktı

Öte yandan bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren kişinin ise HDP binasında yakalandığı ve PKK'lı bir terörist olduğu ortaya çıktı. Saldırganın terör örgütü PKK'dan sabıkası olduğu belirlendi.

İzinsiz gösteri düzenlediler

Kadıköy'de, Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanmasını protesto etmek amacıyla toplanan gruba polis müdahale etmişti.

Kayyım atanması protesto etmek isteyen bir grup, Bahariye Caddesi'nden Süreyya Operasına doğru yürümek istemişti. Yürüyüşe izin vermeyen polis, uyarıların ardından gruba  müdahale etmişti.

Küçük gruplar halinde ara sokaklara dağılan grup üyelerinden bazıları gözaltına alınırken, polisle bazı göstericiler arasında kovalamaca yaşanmıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.